Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Zsebkést vásárolnék, mert...

Zsebkést vásárolnék, mert elveszett a régi. A mai magyar késesek közül kinek a termékét javasolnátok?

Figyelt kérdés
Elhagytam (vagy ellopták) kb harminc éves zsebkésemet. Ezt még Erdélyből hoztam, már rég nem él, aki készítette. Kizárólag hagyományos magyar fajták érdekelnének, abból is elsősorban "náder" "maskara" vagy nagyobb méretű "cakli", a következő harminc évre, ezért fontos lenne a minőség is. Akinek mondanak valamit ezek a fajtanevek, kérem segítsen!

#jelmez #kés #bicska #zsebkés #magyar bicska #náder #cakli
2015. dec. 17. 11:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én Poyák késeket vettem, igaz nem harminc éve, de jól bírják. Van zsebkés, konyhai, csontozó stb. Beváltak
2015. dec. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ki tudtam google-zni több magyarországi késest, örömmel látom, hogy vannak köztük népművészet mesterei és népi iparművészek is, és találtam olyan "dinasztiákat", akik már több generáció óta gyártanak (Pl. Belencsák, Révész). Megtaláltam a Polyák-féle késeket is. Legjobb lenne személyesen végignézni a kínálatokat, de mivel mindegyik mester az ország más- más pontján található, várnék még tapasztalatokat, vagy tippeket jó késes műhelyekről.
2015. dec. 17. 13:00
 3/8 anonim ***** válasza:

Mezőgazdasági témájú kiállításokon (pl.: OMÉK, Bábolna, stb) kint vannak általában. Révésztől én nem vagyok elájulva személy szerint,


Első voltam

2015. dec. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nekem bevált a révész konyhakés. régen nagy neve volt, de ma már az unoka viszi
2015. dec. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
első: mi a baj a révésszel? most néztem a websitejukon elég jó anyagokat használnak pengéhez kép alapján meg szépnek tünik az összerakásuk a késeknek. Szentendrén van még egy Stankovics nevű késes, ők is jók.
2015. dec. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Komolyabb baj nem volt vele, emlékeim szerint egy Révész késünk volt. Nekem és a családnak jobban kézre állnak a Polyák kések, jobb a formájuk. Legalábbis nekem. Pl. 200+ kg-os disznókat vágunk, szóval használva vannak


Első voltam

2015. dec. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Néztem a Polyákék honlapját, sajnos ott árakat nem láttam, és nem tudom nagyítani a képeket sem, hogy jobban szemügyre lehessen venni a termékeket. Bicskái is jók lehetnek? És valóban, a Révész honlapon a pengeanyagok is fel vannak tüntetve, így akár rendelés esetén is tisztában van vele az ember, hogy mi fog érkezni. Lehet megvárok valami nagyobb vásárt, ahol többen kint vannak késesek (tüzzel- vassal fesztivál, mesterségek ünnepe, stb...). Ha vannak még tapasztalatok, vagy javaslatok, továbbra is érdeklődve várom.
2015. dec. 18. 09:28
 8/8 Freed Master válasza:

Nem vagy elájulva a révésztől?

Magyarország egyik legjobb, talán legjobb bicskáit gyártját.

Már öregapámnak is Révész bicskája volt...

2020. nov. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!