Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kondenzvíz hasznosítása, hogyan?

Kondenzvíz hasznosítása, hogyan?

Figyelt kérdés

Szeretném hasznosítani a kazánból csöpögő kondenzvizet wc lehúzásra. Egy pici szivattyút mindenképpen kell vennünk, illetve megfelelő méretű tartályt. Édesanyám egyedül él a házban, nála szeretnénk ezt megoldani, hogy ne az emésztőbe kelljen borítani a relatíve tök tiszta 5-6 vödörnyi vizet naponta fűtésszezonban.


Az ivó és az "újrahasznosított" víz vezetékét nem lehet összevezetni, ez teljesen tiszta, ebben az esetben viszont több kérdésem is felmerül, amiben tök jó lenne, ha segítenétek ötletelni egy picit. Pl. a wc tartálynak csak egy befolyó nyílása van, hogy lehet megoldani, hogy kettő legyen? Aki mondjuk a csapadék vizet hasznosítja erre a célra is megoldja valahogy...

Hogyan lehetne megoldani, hogy a tartály kiürülése/alacsony szintje esetén automatán ivóvíz hálózatról töltsön fel a tartály? Létezik olyan olcsóbb megoldás, ami képes ilyen szinten "kombinált szintvezérlésre"?



#tartály #vízhasznosítás
2015. nov. 26. 20:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha csak a WC miatt akarod a hasznosítást, akkor többe kerül a víz, mint a hús. Egyébként meg miért megy a kondenzvíz az emésztőbe, máshová nem lehet elvezetni ? A kondenzvíz egyébként kiváló szobanövények, orchideák öntözésére, akvárium feltöltésre (hiszen lágy víz).
2015. nov. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

veszel egy ilyen úszókapcsolós merülőszivattyút:


[link]


a kondenzvizet belevezeted egy kb 50 literes hordóba, bele rakod a szivattyút, és a szivattyú akkor fog bekapcsolni, mikor már elegendő mennyiségű víz van a hordóban.

ezt magad is beállításod az úszójával, hány liter vizet szívjon ki, és legalább hány litert hagyjon a hordóban.

én úgy csinálnám, hogy min 20 liter víz mindig lenne a hordóban, és beállítanám az úszót, hogy ha eléri a 30 litert akkor kapcsolódjon be és 10 liter vizet toljon át a wc tartályba.

aztán ha áttolta akkor lekapcsol.

nekem így van megoldva az eső víz, egy központi ciszternába szívja át a hordókból a szivattyú.

a te esetedben mindenképp kell egy plusz ág a wchez a kondenzvíz miatt, szóval ez már eleve körülményes.

létezik egyébként vezérelhető kombinált szelep kapcsolás, de az már önmagában egy vagyon lenne, legalábbis a rendszer.

én azt csinálnám, hogy a vezetékes vizet ilyenkor a fűtés alatt lekötném a wc tartályról, kiváltanám a szivattyús megoldásra, és egy az egybe rákötném a wc tartályra.

ha túl sok a szivattyúzott víz akkor úgyis a wc tartály biztonsági túlfolyója átengedi a csészébe a vizet, ha pedig nincs elég víz akkor anyud a következőnél húzza le a wc-t.

kis wczésnél amúgy sem tragédia ha nincs minden alkalommal 10 liter vízzel leöblítve.

2015. nov. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Esetleg manuálisan tudnátok vezérelni, T elosztót rakni a bejövő víz csőre a tartálynál, az egyik vége ugye a tartályba van kötve, a másik a hálózati víz erre mehet egy golyóscsap, a másik a kondenzvíz erre is golyóscsap, ha kiürül a kondenz akkor elzárod és rányitsz a hálózatira.
2015. nov. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ja de egyébként azt el is felejtettem, hogy mivel a wc tartály úszós víz szelep záróját eleve ki kéne iktatni, mivel az állandó nyomás alatt van a vezetékes víz miatt.

tehát eleve ha eléri a szivattyú a 30 literes szintet, akkor ha van a wc tartályban víz akkor is elkezdi átszívni.

ez pedig nem jó, mivel a szivattyú nem érzékeli hogy nem tudja a vizet áttolni.

kéne egy nyomás érzékelő szelep, meg egy hidrofor tartály, de ez már tényleg túl körülményes és drága lenne :D

szóval max ilyen folyamatosan csordogáló "öblítést" lehetne megoldani, legalábbis ha a tartály tele lenne vízzel akkor a túlfolyóján a víz mindig menne a csészébe.

mondjuk ebben az a jó, hogyha az ember elfelejti lehúzni a wct akkor a szivattyú elintézi helyette :D

2015. nov. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Biztosan meg lehet ezt valahogy oldani egyszerűen, a kérdés inkább az lesz, hogy mit nevezünk egy vagyonnak.

A növényekre nem kell napi 5 vödörnyi víz és hova máshova lehetne vezetni egy faluban, ahol nincs csatorna hálózat, ha nem az emésztő gödörbe? Ez már olyan mennyiségű víz, ami a többi háztartási vízhasználat mellett hűvös, nedves időben sajnos meglátszik a szippantások számán, ami szintén nem olcsó sajnos. Ha a wc használat megoldható lenne belőle, akkor már annyival is kevesebb, nem dupla mennyiség.


Lekötni nem akarom teljesen a hálózati vízről, hiszen ha hazamegyünk, akkor vagyunk 4-5-en napokig otthon, ilyenkor egyértelműen nem elég ennyi víz wc öblítésre és minden hazamenetelnél nem kötögetném oda-vissza.


Meg kell oldani valahogy, hogy lehetőség szerint a szivattyú észlelje, ha nem tud nyomni, vagy legalábbis máshova tolja a vizet, esetleg ne fél óra alatt csordogáljon le a lefolyón a mennyiség, hanem gyorsabban és meg kell oldani, hogyha telítődik a tartály és a wc tartály is tele van, akkor is legyen egy "vészkifolyó" valahol.

Milliókat nem akarok rákölteni, de mivel egy érdekes és miniben ugyan, de környezettudatos megoldásnak tartom, szívesen áldozok rá. Hosszútávon nekem megéri akár akkor is, ha sosem hozza vissza az árát.

2015. nov. 26. 22:40
 6/10 anonim ***** válasza:

akkor beszélj egy épület gépésszel, ő megmondja mi mennyibe kerül, és hogyan lehetne kivitelezni.

nyilván kell még egy ág a kondenzvíznek, egy hidrofor tartály, egy nyomás kapcsoló szelep, és szivattyú.

ez kb most számolgattam durván 50-60 ezer forint, ha neked megéri akkor csináltasd meg.

mire a végére érsz lesz kb 100 ezer, és ezt viccen kívül mondom.

ha annyira nagy baj, hogy az emésztőt terheli a víz mennyiség, akkor egy sima bóvli úszós merülő szivattyúval nyomatnám a kertbe, és ennyi.

2015. nov. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 electroman75 ***** válasza:
Mond milyen kazánod van ami naponta 5-6 vödör vizet termel? Mi most szereltünk fel 1 kazánt, hetente nem telik meg 1 vödör,mivel nem vezettük ki még a vizet ezért pontosan látszik a "termelés".
2015. nov. 27. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mivel nem anyukámmal élek, ezért most pontos típust nem tudok mondani. Csupán anyu elmondása alapján tudom, hogy mekkora ez a mennyiség és hogy túlzásnak tartja ezt kiborogatni.

Ehhez még hozzájön a bojlerből kicsöpögő napi fél vödör is.

2015. nov. 27. 17:13
 9/10 anonim ***** válasza:
Legolcsóbb, legegyszerűbb megoldás: Kettő db műanyag vödör. Mikor az egyik megtellik, ki kell venni a kazán alól, helyére tenni az üreset, és a tele vödröt a kló mellé beállítani. Ha esemény van a klotyón, akkor pedig a végeredményt ügyesen leönteni. Oszt jónapot. :-)
2015. nov. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Persze és egész nap ott ül a vödör mellett valaki, hogy lesse mikor lesz tele. Édesanyám még dolgozik, ez nem annyira járható. Jelen pillanat egy hordóba megy a víz, amit egyszerűen ellocsolgat, a maradékot pedig beborítja a lefolyóba, avagy közvetlenül lehetne egy vezetékkel betolni a vizet a lefolyóba.

Mivel a kazán az alagsorban van, a wc meg egy szinttel feljebb, az idősödő anyukám nem fogja napi 5-ször fel-le cipelni a vödröket.

2015. nov. 28. 11:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!