Napenergia hasznosítása, napkollektorok, pályázat, támogatás. Melyiket, hogyan?
Információt keresek napkollektorokkal kapcsolatban. Nem szükséges részletes műszaki leírás. Az érdekel, hogy akinek már van ilyen, melyik típust (technológiát) választotta, miért, és bejött-e. Érdekel az is, hogy megéri-e pályázni ehhez támogatásra.
Amit szeretnék megvalósítani, fontosság szerint csökkenőben:
1. Télen, ha süt a nap csökkenteni a fűtés költségeit.
2. Használati melegvíz előállítása, vagy csak rásegítés
3. Esetleg medence vizének melegítése. (Nem épített medence, persze.)
Jöhet rövid beszámoló, link, bármi hasznos.
Köszi.
Fűtés csökkentés felejtős.(nagy felület kell)
meleg víz előállításra nagyon jó,télen viszont csak rásegítés.(nálunk átfolyós víz melegítőre)mióta most a téli felhők eltűntek,folyamatos a meleg víz.200L/30cső.Drain back rendszer,saját szerelés,így 320 ezer,ha szereltetem 900ezer.Ez a negyedik nyara,síkkollektor csak balekoknak és a grünpower is.csak vákum csöves és drain back rendszer,jobb hatásfok és nincs karbantartási igény,viszont a fagyállós rendszert szeretik az emberre rásózni mert látványos,és van benne mindenféle látványos bigyó ami a másiknál nem kell.
ezt nézd át.
Ausztriában állítólag 70% visszatéríti az állam a költségeknek,de csak Ausztriában ad az állam támogatást.Még az otthon épített rendszerhez is ad támogatást.Tanulhatnának tőlük más országok is.
Mind a három pont megépíthető otthon.
Az első válasz nekem (a linkel, és egy másik termék minősítésével együtt) elég reklámszagú...
A vákumcsöves nem biztos hogy megéri. Igaz, hogy jobb hatásfokkal tud dolgozni, de a csövek nagyon érzékenyek. A vákum el tud menni (nagy hőingadozás,mozgás), és az üvegcső is érzékenyebb, mint egy egyszerű, de masszív síkkollektoré. Az ára is magasabb. Mivel egy kollektorral esősorban nyáron a HMV et tudod előállítani, akkor az úgyis nagy sugárzás miatt nem jön ki a vákumcsöves előnye.( azért szokták a medencefűtést javasolni, mivel a fölös energiát nem árt elvezetni, és így a kollektort megóvni egy esetleges túlmelegedéstől) A téli időben, meg csak rásegít a fűtésre, így kérdéses hogy megéri e a drágább rendszer.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!