Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Klíma kondenzvizét fel lehet...

Klíma kondenzvizét fel lehet használni nővények öntözésére? Az végülis csak lecsapódott pára?

Figyelt kérdés
Az erkélyen vödörbe gyűlik a klíma kondenzvize, és arra gondoltam árthat-e a balkonnövényeknek, ha rájuk öntöm.

2013. júl. 6. 11:33
 1/7 anonim válasza:
57%
Kondenz víz, szóval ásványi anyag és hasonló nem lesz benne. én nyugodt szívvel nem locsolnám a virágaimra
2013. júl. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Ez csak sima víz,olyan mind az ion cserélt.Csak nedvességet

biztosit,semmilyen tápanyag nincs bent .A levegőben létező páratartalom csapódik le a készüléken .Ahogy a hűtőszekrényeknél is ,csak ott a kompresszor melege újból elpárologtatja .

2013. júl. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
És egy csomó baktérium is van benne. Nem véletlenül kell a klímákat tisztíttatni.
2013. júl. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%
Én szoktam arra használni. Az esővíz is nagyrészt lágy víz, abban sincs sok tápanyag a beoldódó kipufogógázokon kívül. Na meg a csapvízzel se azért szoktak öntözni, hogy trágyázzák a növényeket. Arra vannak tápoldatok.
2013. júl. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Főleg neked kedves utolsó :)

Én is úgy gondolom, hogy talán nem rosszabb, mint aki esővízzel locsol. A baktériumokról meg csak annyit, hogy mivel a szoba levegőjéből származik a pára, azért elvileg csak olyan bacik lehetnek benne, ami a szoba levegőjében is. Kitisztítva persze nyilván ki volt, május végén lett felrakva, akkor lett tisztítva is. A kicsöpögő víz pedig egy fél literes tejfölös vödörbe csöpög, szóval elég ha használjuk a klímát, naponta többször is ki kell önteni belőle a vizet, nem hiszem, hogy több kórokozó gyűlik fel benne, mint egy esővizes hordóban :) Egyébként pedig nem steril a növények földje sem...feltételezem :)))


Igazából a kérdés legfőképpen arra irányult volna, hogy valóban csak pára? Tehát semmivel nem szennyeződik miközben kicsapódik, mármint a géptől, nem érintkezik-e a gázzal, stb... Nagyon nem értek hozzá :))))


De mindenkinek köszönöm a hozzászólást, mentek a zöld pacsik :)

2013. júl. 6. 20:28
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem érintkezik mással. A gáz a hőcserélőn belül van zárt rendszerben. A hőcserélő külsején áramlik át a levegő, ami közben lehűl és eközben kicsapódik a pára. Tehát csak az csapódik ki ami a szoba levegőjében is van.
2013. júl. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2013. júl. 6. 21:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!