Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Csináld magad kreatívan és...

Csináld magad kreatívan és olcsón, vagy szakember drágán?

Figyelt kérdés

Az egész otthonom saját berendezésű, a használati tárgyaimat (műszaki cikkek) is én javítgatom, mindenféle végzettség nélkül. Mégis minden remekül működik. Másokat is irritál egy-egy öntelt, tekintélyelvű szakember, aki szerint egy izzót sem szabad diploma nélkül becsavarni?

23 F



2015. nov. 14. 11:35
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
36%

igen, szervizben valóban.

de te így csinálod?

vállalkozókon/cégeken belül bárki így csinálja?

most őszintén!

vagy kölcsönkérsz egyet valakitől, esetleg letöltöd magadnak ingyen?

2015. nov. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
36%
Ha bemész egy trafikba akkor fennakadsz, hogy drágább mint a sarki cigánytól vett román cigi?
2015. nov. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
70%
Egyébként képzeld el az összes windowsom eredeti, az officeom eredeti, a játékaim eredetiek, a programjaim eredetiek stbstb
2015. nov. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
18%

#11

most arra akarsz utalni, hogy szoftver hamisítással olcsóbb ha a haver egy tört op rendszert feldob a gépedre?

mert igen, valóban olcsóbb egy "letöltött" win-t felrakni.

egyébként a sok sületlenség mellett amit leírtál, ez a windows-os dolog ami leginkább megfogott, mert látszik hogy ha valaki nincs tisztában a dolgokkal, milyen "okosan" tudja osztani azt észt...

2015. nov. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
18%

"vállalkozókon/cégeken belül bárki így csinálja? "


Igen, képzeld kénytelen így csinálni, mivel hamisított operációs rendszereknél elég cinkes ha egy céges hálózaton naponta 50x ugrik fel az "ön szoftver hamisítás áldozata lett" szöveg :)

2015. nov. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
32%

na az egy elírás, azt akartam írni, hogy azon kívül senki sem csinálja így.

és ezzel arra utaltam, hogy az ember házilagosan megoldja, amit megtud, mert nincs az embereknek több tízezrük olyasmire, amit szinte bárki meg tud csinálni.

2015. nov. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
37%

"Egyébként képzeld el az összes windowsom eredeti, az officeom eredeti, a játékaim eredetiek, a programjaim eredetiek stbstb"


hát elképzeltem. na és? ilyen is van. de nem ez a jellemző.

a kérdés arról szólt, fizessünk-e valakinek sokat, vagy oldjuk meg, ha meg tudjuk?

van a ki fizet, mert nem ért hozzá, vagy lusta, vagy nincs ideje, vagy csak úgy szimplán ezt tartja jónak. van ilyen is. ez vagy te a szoftvereken keresztül nézve. vannak ilyen emberek, és nyilván nem baj. Ez az a csoport, aki kihívja a szakit, ha valami elromlik. Mert megteheti, mert van rá pénze, vagy mert máshogy nem tudja megoldani. De vannak azok az emberek, akik talpraesettek, és ha van rá mód és lehetőség, nem adnak ki mondjuk 50 ezret olyasmire, amire nem muszáj.

Nem kifejezetten a szoftverekről beszélek, nem kell kiforgatni ezt is.

2015. nov. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%

"egyébként a sok sületlenség mellett amit leírtál, ez a windows-os dolog ami leginkább megfogott, mert látszik hogy ha valaki nincs tisztában a dolgokkal, milyen "okosan" tudja osztani azt észt..."


jaj hagyjuk már ezt a fellengzős dumát, mégis mitől lenne sületlenség, ami saját tapasztalat, hogy

1. a vizesek le se tojtak

2. a számítógépes szakszervizes az alapvető dolgokkal sem volt tisztában

3. a szerelő a semmiért akart több ezret legombolni az emberről?


véletlenül sem osztottam az észt, te próbálsz itt nagyon okosnak tűnni. a saját tapasztalat mitől észosztás?

nem vagyok tisztában a dolgokkal... hát persze... miből vonod le ezt? abból, hogy én nem hívtam egy villanyszerelőt, mert a párom szakirányú végzettség nélkül képes volt megszerelni a villanyt? ez neked észosztás vagy nem-képben levés? mitől vagy ilyen nagyon beképzelt?

2015. nov. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Ne itt, ostobák!
2015. nov. 14. 20:54
 20/24 TappancsMancs ***** válasza:
69%

A szoftverek beszerzése hogy jön ide? Egy Rolex is lehet igazi vagy hamis de ez se tartozik a kérdéshez.


Amúgy a kérdést pontosítanám, mert megtévesztő a két kategória, "kreatív és olcsó" / "szakember és drága". Ez a valóságban nem így van.


A kreatív az a megszokottól vagy szakmaitól való eltérő de ötletes működőképes megoldása valaminek. Lehet kreatív de drága is, így ez a kettős besorolás pl téves.


A kérdésben felmerült három tényezőből elég sok kombináció lehet. Drága lehet a drágább alapanyagoktól is pl.


"Drága/olcsó",

"csináld magad/szakember",

"kreatív/szakmai".


Ez három tényező pár ami 6 alap kombinációt ad ki.

Hozzá kéne lehet venni a "szakszerűtlenséget" is.



CSINÁLD MAGAD:


olcsón - kreatívan

olcsón - szakszerűen

olcsón - szakszerűtlenül


drágán - kreatívan

drágán - szakszerűen

drágán - szakszerűtlenül



CSINÁLTASD SZAKEMBERREL:


olcsón - kreatívan

olcsón - szakszerűen

olcsón - szakszerűtlenül


drágán - kreatívan

drágán - szakszerűen

drágán - szakszerűtlenül

2015. nov. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!