Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Csináld magad kreatívan és...

Csináld magad kreatívan és olcsón, vagy szakember drágán?

Figyelt kérdés

Az egész otthonom saját berendezésű, a használati tárgyaimat (műszaki cikkek) is én javítgatom, mindenféle végzettség nélkül. Mégis minden remekül működik. Másokat is irritál egy-egy öntelt, tekintélyelvű szakember, aki szerint egy izzót sem szabad diploma nélkül becsavarni?

23 F



2015. nov. 14. 11:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%
férfiak 80% ugyan ilyen mint te. nem vagy szupermen
2015. nov. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
95%

Én az arany középút híve vagyok. Amit lehet magamnak csinálok,de ha valamihez nem értek vagy nincs hozzá szerszámom akkor kénytelen vagyok szakit hívni.


Ami pedig ezt illeti: "...a használati tárgyaimat (műszaki cikkek) is én javítgatom, mindenféle végzettség nélkül." Nos egyrészt ennek örülök,mert így legalább van melóm,főleg karácsonykor a sok díszítgető wannabe villanyszerelő miatt,de azt nagyon nem szeretem amikor bennégett gyereket vagy apuci gázgányolása miatt,szénmonoxid mérgezett gyereket kell kimentenünk. :(


Egy lánglovag.

2015. nov. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%
Én is ilyen vagyok, de azt sem szégyenlem mikor szerelőt kell hívni, mert szar volt a net
2015. nov. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 TappancsMancs ***** válasza:
86%
Ez szerintem többrétűbb téma annál mint, hogy igen vagy nem. Nem superman ja valószínűleg, és ettől lehet konkrétan ügyesebb mint akinek ez a munkája. Nők se mind tündérek férfiak se mind supermenek. Akár saját akár hívunk szakembert mindkét esetben a minőségnek sok fokozata lehetséges. Szóval azt se mondanám senki semmit diploma és végzettség nélkül. Azt se hogy ha hívunk valakit az biztosan jó is lesz.
2015. nov. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
82%

Azért vannak itt fokozatok szerintem, hogy mit lehet babrálgatni végzettség nélkül


izzó, konnektor kicserélés, oké --- nekiállni tévét, hűtőt szerelni, nem oké.


parkettát cserélni, széket építeni, oké ---- nekiállni a tetőtartó gerendákat kicserélni, nem oké.


kicserélni a konyhában a csempét, oké ---- kicserélni a tetőn a cserepet, nem oké


kicserélni a fürdőszobában a csapot, oké ---- csőtöréskor egyedül nekiállni megkeresni a hibát (véséssel - majd ha megvan, megpróbálni kijavítani), nem oké.


termosztátot kicserélni, oké ----- kazánt átállítani, nem oké


kifesteni a nappalit egyedül, oké ---- nekiállni vakolni a házat, majd leesni és kitörni a nyakunkat, nem oké.



jaj de tudnám még ezt sorolni.

2015. nov. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
89%

sok baj ott kezdődik, hogy amit az ember megbarkácsol, még nem biztos, hogy az úgy jó és biztonságos is. Ha valamivel nem vagy tisztában és bajt okozol, sajnos semmi sem mentesít a felelősségre vonás alól.

és sok-sok olyan van, ami egyszerűnek tűnik egy adott szakmát nem ismerőnek, a szaki meg tudja, hogy miért így, és nem úgy; miért ezzel és nem amazzal.

gáz és villany mind ilyen, de vannak más szakmák is.

ettől függetlenül lehet, hogy sokmindent meglehet otthon csinálni szaki nélkül.

2015. nov. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Nem vagyok Superman, nem is akartam úgy írni, hogy úgy tűnjön. Minden tiszteletem a tűzoltóké. A villanyhoz szerencsére értek, de inkább a kis feszültségű, hordozható eszközöket szeretem piszkálni. Ebben motivál az is, hogy nem ritkán irreálisan magas árat kérnek igen egyszerű munkákért (mobilosok). Gázcsőhöz pedig nyilván nem nyúlnék, ehhez józan ész is elég.


Kivételes élményem volt, amikor egy elromlott (de még garanciális) mikrosütőhöz kiérkező szerelő is az internetről kereste ki a hibakód jelentését...

2015. nov. 14. 15:05
 8/24 anonim ***** válasza:
83%

Szegény megboldogult nagyanyámnak is mindig az volt az elve, hogy mindenhez szakember kell. Ha egy gázcsapot kellett kiszerelni, oda gázszerelő kell, ha meszelni kell, oda festő kell. Aztán nemegyszer saját bőrömön tapasztaltam meg, hogy sok esetben a szakemberek csillagászati áron még olyan munkát sem végeznek, mint egy egy laikus kissé több türelemmel és odafigyeléssel. Szerelt nekem olyan hivatásos gázszerelő konvektort (csak azért mert menetet kellett vágni és nincs menetvágóm), hogy a végén mikor habozással ellenőrizte a szivárgást, és az egyik lassan előtörő buborékra (ami gázszivárgást jelzett) azt mondta, hogy annyitól nem robban fel. És úgy ment el, hogy ha nagyon lassan is, de a gáz szivárgott. Az már nem fér bele a munkaidejébe, hogy szétszedje és új kendert tekerjen a menetre.

Amikor új autót vásároltunk és azt mondtam, hogy ezt szervizbe viszem, hogy ne kalapáccsal kelljen kiüssem a gömbcsapszeget, mint a régi autónál. Majd agyvérzést kaptam, amikor megláttam, hogy ők is ugyanúgy kalapáccsal csépelik, amíg kijött a helyéről. Volt a kerékagynál a védőlemez, amit 2 darab hatos csavar tartott. Ahelyett, hogy lecsavarták volna, szépen elhajlították, majd miután végeztek, "visszahajlították a helyére. Olyan autószerelőhöz is volt szerencsém, szintén szakszervizben, hogy csapágycserekor a ráhelyezte a kerékagyat a kereket tartó csavarokra helyezte és kezdte visszaütni, a kereket tartó csavarok megmozdultak, majd mikor húzta meg az anyákat, körbefordultak. Le kellett vágni mind a három csavart.

A legutóbbi vízszerelő pedig egy fúráskor eltörte a konyhában lévő csempét, amit egy bocsánattal elintézett.

Mikor azt hallom, hogy egy szerelő több tízezer forintot kér el egy villanybojler cseréért, mert a "férfi" olyan töketlen, hogy ennyit sem képes megcsinálni, holott csak néhány kulcsot kellene vennie, akkor égnek áll a hajam.

Vannak valóban olyan munkálatok, amit a drága célszerszámok híján nem tudunk otthon megcsinálni, számtalan olyan dolog van, amit mi magunk is könnyűszerrel megjavíthatunk. Nekem az az elvem, hogy mintsem kifizessek a szerelőnek egy X összeget, inkább megvásárolom a célszerszámot és megoldom magam. A célszerszám pedig megmarad.

Pár éve a pincében kellett egy lefolyó csőnek egy 40-es lyukat fúrni a 60-as téglafalba (hagyományos tömör tégla, némelyik erősebb mint a beton). A vízszerelőnek pont el volt romolva a Hilti fúrógépe és nem vállalta, viszont azt mondta, hogy gép nélkül lehetetlenség megoldani. Megmérgelődtem és másfél -két óra alatt megoldottam saját magam egy 5 kilós kalapáccsal, egy vasrúddal és egy - a végén vastagabb kialakítású - acélcsővel.

2015. nov. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
79%

A legtöbb ember így csinálja, mert minek hívnánk ki drágán valakit, ha meg tudjuk oldani családon belül?

Nálunk nincs villanyszerelő, de a párom simán kivezette az áramot a garázsba meg a kertbe egy fedett részre, ez még nem az a kategória, amit évekig kell tanulni.

Gázzal biztos nem játszanék, attól nagyon félek.

Sok szakemberben nem bízom, az a jó, ha találsz valakit, aki nem aranyárban dolgozik, és tudod, hogy őt hívhatod bátran.

Pár éve volt egy csőtörésünk, már az utcán a ház előtt is állt a víz, egyből hívtuk a vízművet, hogy jöjjenek, nagy a baj, mindent elborít a víz.

Ilyenkor tudom, hogy nem 2 perc, míg kiérnek, nem mentők vagy tűzoltók, de minden másodperc hosszú. Telt az idő, fater lemerült a jéghideg vízbe télen, az aknába, megkeresni a hibát, szétjött egy cső, jeges vízben össze is tette és kimászott. De ekkor már eltelt vagy 20 perc, nem bírtunk várni. Telefonáltam újra, hogy ne jöjjenek el idáig, megoldottuk. Azt mondja nagy nyugodtan a vízműves a telefon végén: Jó, akkor nem indulunk el!

Számunkra óriási a baj, ezek meg elindulni sem voltak képesek 20 perc alatt. KÖszi...

Informatikusok vicc, amit csinálnak, ha elromlik a számítógéped vagy laptopod. 10 ezer forintos órabérrel dolgoznak! Történik valami a gépeddel, egy új rendszert feltenni rá + a szükséges programokat, simán lehet 2-3-4 óra, és akkor kifizetsz 20-30-40 ezret, ezért pedig csak egy új Windows-t kapsz. Nem véletlen, hogy a legtöbb ember ismerőssel csináltatja meg az ilyesmit, mert elég sokan értenek hozzá. Nálunk ezt is a párom csinálja, pedig sose tanulta, de mégis minden ilyesmit megold. Míg egyszer bementem egy szakszervizbe töltőt venni a laptophoz, tudtam a paramétereit. Mondja a srác: tessék ez 240 Wattos. Mondom Volt lesz az, nem Watt. Azt mondja: ja, aha, tényleg. Basszus, akinek ez a szakmája, az ne keverje már az ilyesmit.

Még egy: egy régi barátnőmék hívtak szerelőt, talán a mosógéphez vagy vmi egyéb háztartási géphez. Nem voltak túl jó anyagi helyzetben, elég kevés pénzből éltek a nagymamájával ketten. Kijött a szerelő, nézegette, majd közölte, hogy ő ezt sajnos nem tudja megcsinálni. Hát jó, mit tudsz ilyenkor tenni, elfogadod, van ilyen. Majd mondja, hogy x ezer ft lesz. Még jó, hogy talpraesettek voltak, és mondták, hogy mégis mi, hisz nem csinált semmit. Mondja a szaki, hogy a kiszállás, mert neki pénzbe került oda elmenni. Tulajdonképpen őt is meg lehet érteni, de a kisember ilyenkor mégis mi a fenéért fizessen, ha semmiféle szolgáltatást nem kapott? A semmiért nem fizetünk ki több ezret!

Na az ilyenek miatt nem szívesen hívnak az emberek idegen szakembert. Drágák, és nem is igazi szakemberek sokszor.

2015. nov. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
42%

"kifizetsz 20-30-40 ezret, ezért pedig csak egy új Windows-t kapsz"


Nézted a Windows árait? Ha rá kell tenni egy új windows akkor csak a windows 40e forint

2015. nov. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!