Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért van a villanybojler a...

Miért van a villanybojler a falra erősítve?

Figyelt kérdés

Muszáj így szerelni?

A fürdőszobánk alatt van egy pince, lehetne a pincébe elhelyezni a villanybojlert, és onnan jönne a melegvíz? Vagy nem jönne fölfelé - megfelelő víznyomás híján??


2010. márc. 19. 18:29
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem kivitelezhető, de nem ajánlom. Szerintem a víz melegítésekor fontos a hely hőmérséklete akármennyire is le van szigetelve a bojler. Egy pince azért hidegebb mint a lakás. Továbbá idő kellene még odaér a melegvíz, és rengeteg víz elfolyna még megjönne a meleg. Tapasztalat. De lehet hogy nálatok meglehet oldani jobban is, mint nálunk. A nyomással nem volna gond.
2010. márc. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem simán megoldható. Nekünk pl. kombi gázkazánról jön a meleg víz is, és a pincében van a kazán.
2010. márc. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
azért szokták a fürdőbe rakni a bojlert , mert a csőben lévő víz, a bojler és a csap között nem melegszik, és igy a legrövidebb a hidegviz tartalmú cső. nekünk az alsó fürdőbe van a bojler, (elektromos) de a fölső fürdőbe mire felér elfolyik jónéhány liter melegviz, (hosszútávon sok lehet, mert ugye nem egy - kétszer használjuk a csapot naponta) és igy is csak langyosodni kezd. és utánna jön a forró. ha a melegvízcsöveket a falban hőszigetelnénk, és egy keringetőszivatyuval forgatnánk, akkor lehet folyamatos melegviz. de így a keringetőszivattyú egy +fogyasztó.
2010. márc. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért van a falra szerelve, mert:

- kevesebb helyet foglal

- közel van a vízvételi helyhez

- a kádba csöpöghet a biztonsági szelepe


Ha a pincébe teszed:

- a fürdő jobban fog kinézni

- drágább lesz a melegvized (hidegebb pince)

- csap megnyitása után lassabban ér oda a mvíz

- tegyél alá vödröt, hogy abba csöpögjön, és ne felejtsd el időben kiüríteni!!!

2010. márc. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ennek semmi akadálya. Beszélj egy épületgépésszel, simán kivitelezhető.

Ha messze van a bojler, akkor sem kell "órákig" folyatni a vizet, van erre megoldás.

2010. márc. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Közben beszéltem az illetékessel, csakugyan semmi akadálya, ennek nagyon örülök! Köszönöm a választ!
2010. márc. 23. 06:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!