Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan csináljak körfűrész...

Hogyan csináljak körfűrész asztalt?

Figyelt kérdés

Gépasztal építésnél hogyan kell megoldani a fém-fa kapcsolatot?

Arra gondoltam, hogy rétegelt lemezből lesz megépítve a szerkezet, de rozsdamentes acél lesz rajta a kopásállósága és síkossága miatt. Csakhogy nem ugyan úgy mozog a kettő...

Kb.120x200cm-es asztalról lenne szó, aminek egyik felében körfűrész, a másikban maró lenne.



2015. nov. 8. 18:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Furd át a lemezt és a fát is majd a furatba paszolo menetesszárat hegeszd bele és csiszold szintbe ,alulrol pedig huzasd meg alátéttel és anyával a fához
2015. nov. 9. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én most csináltam egy körfűrész asztalt. Még nincs teljesen készen. 18-as bükk rétegelt lemez az asztallap, alul körben kb 4 cm-es csíkban plusz egy réteg a lap megerősítése miatt, illetve a párhuzamvezető rögzítéséhez (meg később még ki tudja mihez) kell ez a perem. A körfűrészlap vonalával párhuzamosan 4 darab vezetősín bemarás. Ez még nincs készen, de úgy tervezem, hogy 2 mm-es acéllemezzel fogom befedni az asztallapot süllyesztett fejű átmenő metrikus csavarokkal.


Nem tudom mennyi helyed van, meg milyenek az igényeid, de a 120x200-as szerintem nagyon nagy. Főleg, ha mozgatni kell, vagy esetleg elforgatni. Én inkább csinálnék 2 egyforma kisebb asztalt. Sokkal jobban ki lehet használni a külön-külön mozgatható 2 asztalt. Nemrég kellett vágnom 250x125-ös OSB lapokat - nem volt egyszerű mulatság. Jól jött volna még 2-3 plusz asztal.


Az asztallapon levő vezetősínekre meg gondoljál, mert nagyon praktikus!


Én még valami hasonló görgős asztal hosszabbítón gondolkozom, ami ezen e videón látható a vastagoló gyalu előtt és után:


https://www.youtube.com/watch?v=or_epxaelaY&t=180


Üdv.

2015. nov. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket.

Igazad lehet, talán külön kéne csinálni a két asztalt.

A két különböző mértékben táguló anyag összehozásáról mi a véleményed?

Azt értem, hogy csavarozni fogod, de ha a lehető legnagyobb erővel össze van húzatva a két anyag, akkor hogyan tudnak egymástól függetlenül tágulni?

A csavar nem engedné...

2015. nov. 10. 19:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha a csavarnak kicsit nagyobb lyukat fúrok, hogy tudjon mozogni, és nem szorítom meg nagyon erősen, hanem mondjuk önzáró anyával rögzítem a lap alatt, akkor szerintem nem lehet gond. Bár majd a gyakorlatban kiderül. Ott még nem tartok. Egyelőre örülök, hogy megvan az asztallapom, meg csináltam hozzá párhuzamvezetőt, és tudok vele dolgozni. A fém borítást majd később csinálom meg.


Hasítóéket pedig mindenképpen tegyél a fűrészlap után!


https://www.youtube.com/watch?v=u7sRrC2Jpp4

https://www.youtube.com/watch?v=8jyUQ3l_qro


És vigyázz magadra! Elrettentésül keress rá erre a neten: "tablesaw accidents".

2015. nov. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a figyelmeztetést. Direkt néztem olyan videót, ami arról szól, hogy "mit NE csináljunk a körfűrésszel" :)

Bizony mindenkinek meg kellene néznie ilyeneket !

A nagyobb furatokra és a mérsékelt lehúzatásra én is gondoltam, de mi van ha "kirezeg"... ? Báááár....ha eléggé nagy a lap önsúlya és esetleg gumi alátéteket használnánk...

De lehet egyszerűbb valami "sziloplaszt" szerű anyag használata. Egyrészt rezgéselnyelő, másrészt ha az egész felülete be van kenve, akkor az fixen fogná, ráadásul enged a tágulásnak is, mivel nem rideg.

2015. dec. 8. 10:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!