Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi történik olyankor, ha egy...

Mi történik olyankor, ha egy asztali körfűrész belekap egy fában levő szögbe?

Figyelt kérdés
2015. okt. 22. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:
attól függ milyen erős, de am elvágja, csak nem használ a lap élének
2015. okt. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ja és még attól is függ, hogy van benne a szeg, mert ahogy elvágja ki is pattanhat az egyik fele az arcod felé szóval azért ha szeges fát vágsz figyelj oda vagy inkább ne vágj :D
2015. okt. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
megfogyatkozik a fűrész lapon a vídia fogak száma.
2015. okt. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 -Jani- válasza:
0%
Kedves 3-as hozzászóló: hol olvastál Te itt keményfémlapkás fűrészlapról? Létezik más szerszám is körfűrészgépen... Továbbá egy szeg nem fogja letörni a fémlapkát, max csorbít rajta.
2015. okt. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

kedves 4-es, minek kell kötözködni?

vagy talán a múlt században teccik élni, ahol sima lemezből készült reszelővel élezett fűrész lapokat használnak?

mert én bevallom alássan, eddigi pályafutásom alatt, csak a papa 100 éves körfűrészében láttam hasonlót.

minden estre nem azt mondom, hogy nem használnak már a jelenben ilyen lapokat, de abszolút nem ez a megszokott..

és azért mertem azt állítani, hogy a vídia fogazat megfogyatkozhat, mert tapasztaltam már hogy pár 80-as 100-as szeg átvágása után egy két fog valamilyen csoda folytán eltűnt.

vajon miért...?

és ha nem baj, megjegyezném azt is, hogy ezek a fogak sárgaréz ötvözettel vannak a lapba forrasztva, így ha elég nagy szeget kap el, akkor hajlamos eltörni a réz forrasztás.

mert mint tudjuk, a sárgaréz nem strapabíró fém.

és elnézést kérek, hogy beleokoskodtam a kérdésbe a butaságaimmal.

2015. okt. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 acelsziv ***** válasza:
Jó esetben semmi. Nagyapám 3 fázisú fűrésze az ácskapcsot vitte széjjel úgy, hogy csak akkor jöttem rá mi van amikor megnéztem a kezzévágott fát
2015. nov. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!