Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Változtassak valamit a garázsé...

Változtassak valamit a garázsépítési elképzelésemen? Mielőtt belekezdenék érdekelnek a vélemények.

Figyelt kérdés

Meglévő betonalapra (nem egyenletes) tennék aljzatkiegyenlítőt, utána két szélre meg hátulra egy réteg zsalukő betonnal kiöntve. A zsalukövek szélébe betonozva egy egy oszloptartó fém amin állnak a gerendák. (álló gerendából szerintem öt darab elég. - kettő-kettő két oldalra meg középen hátulra is egy) , a többi már csak a gerendák összerakása, tetőcsinálás . Tetőnek hullámpala, kis lejtéssel az egész tetőt.

Az oszloptartókat teljesen bebetonozhatom vagy csak a vékony lábakat amin áll az fém? Betonba keverni esetleg valamit hogy télen ne fagyjon fel? Az oldalak amúgy OSB-vel lesznek beburkolva.


2015. júl. 19. 17:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Azt írtad, hogy aljzatkiegyenlítőt öntenél le és utána jönne a zsalukő. Én meg erre írtam azt, hogy előbb zsalukövezz és utána egyenlítsd ki az aljzatot, mert az aljzatkiegyenlítő nem igazán bírja a terhelést és szarrá fog repedni a súly alatt. Kivéve persze, ha betont akarsz használni aljzatkiegyenlítő gyanánt... Bár én akkor is előbb a zsaluköveket raknék le.


Amit meg a 10-es írt azt érdemes megfogadni, bár én alapból úgy gondoltam, hogy a régi betonra raknád az oszlopokat.

2015. júl. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Á, értem. Akkor ha a zsalukövet is kiöntöm, hiába. Nem fogja elbírni. Sima beton lesz amúgy. Kiegyenlítő csak egy ötlet volt.
2015. júl. 19. 21:18
 13/13 anonim ***** válasza:
Zsaluköved mekkora? Szedd föl,állíts oszlookat,betonozd le a garázst...a lyukas zsaukőhöz szerezz gyeprácskövet is,majd tedd a garázs elé,szórd tele virágfölddel,és vesd be fűmaggal.
2015. júl. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!