Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Változtassak valamit a garázsé...

Változtassak valamit a garázsépítési elképzelésemen? Mielőtt belekezdenék érdekelnek a vélemények.

Figyelt kérdés

Meglévő betonalapra (nem egyenletes) tennék aljzatkiegyenlítőt, utána két szélre meg hátulra egy réteg zsalukő betonnal kiöntve. A zsalukövek szélébe betonozva egy egy oszloptartó fém amin állnak a gerendák. (álló gerendából szerintem öt darab elég. - kettő-kettő két oldalra meg középen hátulra is egy) , a többi már csak a gerendák összerakása, tetőcsinálás . Tetőnek hullámpala, kis lejtéssel az egész tetőt.

Az oszloptartókat teljesen bebetonozhatom vagy csak a vékony lábakat amin áll az fém? Betonba keverni esetleg valamit hogy télen ne fagyjon fel? Az oldalak amúgy OSB-vel lesznek beburkolva.


2015. júl. 19. 17:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Jó ötlet az 5 láb, de honnan tudjuk, hogy elég-e a garázs méreteinek a hiányában?
2015. júl. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat, 4*3 méterest számoltam. Ekkora lenne nekem az ideális a rendelkezésre álló hely miatt.
2015. júl. 19. 17:29
 3/13 A kérdező kommentje:
Annyi jutott még eszembe, hogy muszáj betonozás előtt vasalatot csinálni (sok acél huzal)?
2015. júl. 19. 17:52
 4/13 anonim ***** válasza:
Én azért hét gerendát építenék be, ha ajtót is szeretnél akkor nyolcat .Az osb felrakás és a stabilitás érdekében .-))
2015. júl. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

4 oszlop bőven elég szerintem. De remélem nem az aljzatkiegyenlítőre szeretnél zsaluköveket rakni.


Az OSB lapoknak elég lenne csak valami lécváz is, ami azért árban kicsit olcsóbb, mint a teherhordó gerenda.


Az oszloptartóknál elég csak azt a vékony lábat bebetonozni és arra ügyelj, hogy ne érintkezzen a betonnal a fa, különben felszívja belőle a vizet. Felfagyni pedig nem fog.

2015. júl. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Zsalukövet még betonozás előtt rakjam le ? Mert azt is kiöntöm betonnal.
2015. júl. 19. 20:12
 7/13 anonim ***** válasza:

++++++egy réteg zsalukő betonnal ++++++


ezt hogy érted? csak egy egy kocka és azt teleöntöd betonnal:?

2015. júl. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem, hanem két oldalt meg hátul ugye körbe a garázs zsalukő a legalja, pont azért hogy OSB pl. ne ázzon esős időben alulról. És abban fognak állni a fém talpak, és mivel a zsalukő üreges, (legalábbis gondolom mindegyik olyan) ezért azt is kiöntöm betonnal.
2015. júl. 19. 20:52
 9/13 A kérdező kommentje:
Bocs, furcsán fogalmaztam. :) A helyet ha kiöntöm betonnal és rá zsalukő, vagy zsalukő kiöntve és utána a helyiséget betonozzam, így valamennyire ellepi a zsalukövet majd belülről a beton.
2015. júl. 19. 20:53
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha csak egy sorban akarsz zsalukövet akkor mindenféleképpen érdemes a régi betonba horgonyokat fúrni,és a gerendatartókat is a régi betonba kellene rögzíteni .
2015. júl. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!