Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 1 éve tanulok gépi forgácsolás...

1 éve tanulok gépi forgácsolást és szeretnék tippeket trükköket tanulni. (? )

Figyelt kérdés
Egyenlőre esztergálást tanulok, ezért fontos lenne mihamarabb egyes fogásokat eltanulni, megtanulni, ami később segíthet nekem. Gondolok itt egy nem rég ellesett trükkről, hogy bentről kifelé oldalazok, akkor sokkal szebb felületet kapok. Vannak még ilyen hasonló dolgok? ha igen szívesen fogadom őket! :)

2014. szept. 24. 16:33
 1/4 anonim válasza:
100%

hello énis forgácsolónak tanulok és tudok mondani egy pár trükköt... pl:. műanyagnál gyorsacél kést használj olyan 300-400-as fordulaton és nagy fogásvétellel (10mm)

meneteléskor az utolsó fogás legyen 2 fogásból:-0,05mm,a leglassabb fordulaton sok hűtéssel és mikor kész a menet egy magasabb fordulaton (150)az esztergát ugy állitsd be hogy a munkadarabot ugy forgassa hogy a rárakott háromszög reszelőt a tokmánytól elfele vigye,ilyenor hűtés nem kell és a reszelőt max2szer engedd végig rajta mer elb@ssza a méretet.. miért háromszög reszelő?? -azért mert az 60°-os ,mint a menet. ha még lesz időm irok. sok sikert, és ha van kérdésed ide irhatod segítek :)

2014. szept. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A műanyagot én is gyorsacéllal vágom, bár eddig 6mm-nél nagyobb fogást nem mertem adni. Amit nem tudtam az a háromszög reszelő. Én eddig lapos reszelőt használtam 45 fokban megdöntve (a munkahelyen csak ilyen van, de lehet majd itthonról viszek be). Plusz drótkefét os használok. Köszönöm az eddigieket, szívesen fogodok még hasonló tippeket! :) Ment a zöld pacsi. ;)
2014. szept. 24. 21:49
 3/4 anonim válasza:
100%

oké..még egy kicsit a műanyagokról,ha nagy átmérőjű munkadarabot kell csinálni amibe furat is van pl:.-200-as anyag 70-es fúróval kell előfúrni akkor azt a fúrót nem szabad nagyon nekiküldeni mert pattanások közepedte kettéhasad az anyag!!!

átmérő esztergálás közben ahogy feltekeri magára a forgácsot-fogásból kijössz főorsó leállít és kézzel nagyon!! óvatosan leszeded a forgácsot.. műanyagnál forgácskaparást csak állóhelyzetben mert ha menet közben a forgács rátekeredik az ujjadra..rögtön elviszi!!!

nem tudom hogy a recézéssel hogy állsz ,,egy kicsit erről is beszélek..

recézésnél minél nagyobb a munkadarab annál kisebb fordulaton tokmányhoz közel befogva ,,emulzióval vagy olajjal kenést adva és minél kevesebb kört forduljon a recézés közben a munkadarab,, a késtartó szorítókart jól meg kell húzni!!aztán keresztorsó nóniuszát tekerni amíg nem lesznek a recék "jók" recézés közben a munkadarabot veszélyes fogdosni mert ott 2 tengely egymásba fordul!! ha az 'valamit' elkap nem ereszti!!

2014. okt. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Műanyagba nagyobb furatot még nem kellett fúrnom. Furatot viszont esztergáltam. A kés belemart az anyagba, az anyag mehforgott és kirepült. Szerencsére tanuk nem voltak. :-D Recézés megy, gond nincs vele, viszont nem gondoltam volna, hogy a műanyag forgács is képes vágni. Köszi a tippeket, ha van kedved, írj még, szívesen fogadok. Ha érdekel téged is, írhatok én is.
2014. okt. 7. 18:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!