Napelemes rendszernél a villamos energia szolgáltató milyen villámvédelmi eszközök beszerelésére kötelez, hányat és hová kell beépíteni?
Ez haszontalan válasz.
Azt írd le, ha te már fellapoztad, hogy határoz meg a szabvány? Vagy küld el emilbe, mert nyilván azért kérdezem, mert nem tudom.
A modern inverterek már a villámvédelmi biztonsági kapcsolásokat tartalmazzák. De külön túláramvédőket szoktak a napelem-telepítő cégek beszerelni az inverter mellé AC és DC oldalra is néhány ezer forintért, hogyha az EON szakemberei jönnek átvenni a rendszert, akkor ne kelljen nekik az inverter gépkönyvét nyálazni órákig, hanem egyből pipálhassák a látványt, hogy megvan.
Elég jól összeszedett leírás van az EON oldalán erről:
Nem értem a kérdésed! Te most az országos hálózatra akarsz vissza táplálni energiát, vagy csak a házad némely részét akarod(pl:világítás) napelemről üzemeltetni? Mert nem mind1.
Villszer
Teljesen egyértelmű, hogy nem sziget üzemben akar üzemelni, hanem a nappal megtermelt áramot este akarja elfogyasztani, illetve a tavasszal, nyáron, ősszel megtermelt és a hálózatra feltáplált felesleget télen szeretné felélni.
Emiatt kérdezi, hogy a szolgáltató mire kötelezheti...
Mindenkinek igaza van.
Most szigetüzemet szeretnék kiépíteni olyan beépített védelmi eszközökkel, ami miatt később, amikor átállok visszatáplálásra, már nem kell lecserélni és átalakítani az egész villany hálózatát. (Most készülnek a kapcsolótáblák és a levezetőknek is bele kell férnie.)
Ejha! Szigetüzemet építesz? Egy linket adhatnál, hogy milyen akkumulátorban tárolod el az áramot?
Másrészt bizonytalan vagyok, hogy vajjon a sziget üzemhez való inverteredet nem kell-e lecserélni, amikor rákötsz a hálózatra. Az a helyzet, hogy a hálózatra csatlakoztatva áramszünet esetén az inverternek is le kell válnia a hálózatról, nehogy az utcai karbantartást végző szerelőket agyonvágja a naperőműved 230 Voltja, amikor ők abban a hiszemben vannak, hogy feszültségmentesítettek...
Én használt akkukat szereztem be erre a célra, ismervén, hogy az energia tárolása rendkívül költséges mutatvány. Ezek kb 1-2 évet még kibírnak. Ha ez így beválik akkor szerintem már megérte (mert ingyen volt). Újat nem vennék, mert az nagyon drága és ráadásul semmi sem garantál 10 éves működést. De ha mégis, akkor hipermarketes autó akku lenne a legolcsóbb. Ez is elmegy pár évet.
Az akkus időszak után fogok átállni visszatáplálásra, természetesen áramszolgáltatóval szerződve. Ennek a költsége kb ott van mint az akkuk költsége, vagy még kevesebb is. Ekkor a cellák sorba lesznek kötve és valószínüleg a legolcsóbb CEHE inverter kerül be.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!