Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy tudnék egy kocka alakú...

Hogy tudnék egy kocka alakú lecet gömbölyüvé formálni? Böv. Lenntebb.

Figyelt kérdés

Az egyszerüség kedvéért vegyünk egy 1cm x 1cm -es kocka alalkú, tehát négyszög lecet, amit szeretnék a lehetö leg pontosabban lekerekíteni. Tudom, eszterga padon talán a leg egyszerübb lenne, de mivel sajnos nincs nekem, szeretném megoldani valahogy házilag.

Hogyan tudnám, milyen más gép használatával esetleg ezt megoldani?

Nincs valamilyen úgymond "trükk" rá, valakinek esetleg valami jó ötlete, ami egyszerü, de nagyszerü?


A válaszokat eröre is köszönöm!



2014. márc. 9. 05:09
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Ne szenvedj vele lehet kapni 6-8-10-12mm kivitelben.
2014. márc. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%
Vegyél egy meszelőnyelet azt csá.
2014. márc. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

egy olyan szerkezet kell neked, mint egy ceruzahegyező, csak nagyobb átmérővel, és a penge nem szűkíti le annyira a keresztmetszetet, aztán befogod a fúróba a lécedet, és végigtolod rajta...

bővebben: youtube --> "dowel maker"

2014. márc. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszolónak nagyon szépen köszönöm, nagyon jó ötlet, és hasznos!

Köszi még egyszer!!!

2014. márc. 9. 18:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Régen az asztalosok ezt gyaluval csinálták. Leszedték a négy sarkát, aztán a 8-at, aztán a 32-t és így tovább.
2014. márc. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy régen igy csinálták, én is próbáltam már, de úgy gondolom kicsit macerás dolog és nagyon jó gyaluk is kellenek hozzá. ezért kerestem egy kicsit könnyebb és gépies megoldást ami leegyszerűsíti ezt a folyamatot.
2014. márc. 11. 22:43
 7/7 anonim ***** válasza:
dowel maker, de ha van, akkor egy felsőmaróval is lazán megoldható. negyedíves maróban 4 sarkát lecsapni.
2014. aug. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!