Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 3D-s kocka sík felületen?...

3D-s kocka sík felületen? Kivitelezés, hogysmint? Bővebben idebent!

Figyelt kérdés

Az interneten találtam egy videót, és az ott látottakat szeretném én is megcsinálni, csak mondjuk krétával viszont mértanból kb. nem vagyok túl jó, és nem tudom hogy álljak neki. Ehhez várnék valamiféle segítséget, hogy milyen hosszú vonalakat, illetve egymáshoz viszonyítva hogyan, vagy ha valaki egy felülnézeti rajzzal meglepne, arányokkal, ilyesmivel, annak is nagyon örülnék!



A videó:

[link]


2010. máj. 7. 20:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Rajzold meg fóliára, majd vetítsd ki diavetítővel a falakra onnan, ahonnan látni szeretnéd! A vetítés mentén pedig festesz.
2010. máj. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ilyet én is csináltam.Legegyszerűbben úgy tudod megoldani,hogy rárajzolod egy fóliára a kockát és diavetítővel kivetíted a padlóra.Meg lesz pontosan a torzulás,csak át kell rajzolni.
2010. máj. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Csak annyai a baj, hogy nem tudom hogy álljak neki a rajzolásnak, és földre -vízszintesre- kellene, pont úgy, mint a videón.

Esetleg egy felülnézeti rajzot nem tudnál, a kérdésben leírtak alapján?

Nagy pofátlanság, de tényleg nagyon hülye vagyok hozzá, de ha felülnézetből megvan, onnan már simán megy.

Köszi:)

2010. máj. 7. 20:31
 4/15 A kérdező kommentje:
A diavetítés is problémás, mert nem rendelkezek ilyesmivel:S
2010. máj. 7. 20:31
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem lehet felülnézetit küldeni mert nem tudni milyen magasról akarod nézni.A videón is látszik,hogy aki csinálta földközelből vetített mert amikor kialakul a kocka képe majdnem a padló magasságában tartja a kamerát.Ha nincs vetítőd van másik megoldás de akkor kell hozzá egy haver is.
2010. máj. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Én is kb így szeretném, mint a videón, szal padlómagasságból jó lenne, csak így kb látszódjon hogy mintha "rajt ülnék" a kockán.

Az nem gond, hogy kell egy haver, valaki csak ráér.

2010. máj. 7. 20:51
 7/15 A kérdező kommentje:

Bocsi.

A videón hol van vetítő?:S

2010. máj. 7. 20:52
 8/15 A kérdező kommentje:

Na akkor újra.

Ha jól értelmezem, és ha lenne egy vetítőm akkor csak rajzolnom kellene egy ilyet [link]


ezt odarakni a vetítő elé, padlóról vízszintesen kivetíteni, majd ahogy kirajzolódik padlón, mondjuk a vonalakat behúzni, illetve bejelölni valamivel, és kész?

2010. máj. 7. 20:55
 9/15 anonim ***** válasza:
Pontosan,ilyen egyszerű.A pasi a videón kivetítette a képet és nem körülrajzolta hanem a vonalakra mécsest tett.
2010. máj. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


Régi iskolámban megérdeklődöm, hogy nem szeretnének-e segíteni egy kicsit, mert ott volt kivetítő.


Esetleg hogyha ez nem jönne össze, haverral hogy tudnánk összehozni?

2010. máj. 7. 21:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!