Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A sima pálcás, inverteres...

A sima pálcás, inverteres hegesztőből lehet ponthegesztőt, vonalhegesztőt készíteni?

Figyelt kérdés

Adott ugye a hegeztőpálca amivel szórakázni kell... Arra gondoltam, hogy az inverteres hegesztőt kicsit megmoddoljuk, és ponthegesztőt készítenék belőle amivel vékony fémlemezeket is össze lehetne pontozni, például 0,5-ös vaslemezből hengert. További feature az egymással szemben forgó két tárcsa lenne ami már vonalhegesztést csinálna az összepontozott felületek között, véglegesre.


Valakinek tapasztalata, ötlete esetleg?



2013. ápr. 6. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Hy!

Nos Én több géppel is dolgoztam és azt kell hogy mondjam hogy olcsóbb ha veszel egy awi gépet és azzal szépen megcsinálod mintha ponthegesztőt építesz.Ilyet inkább érdemes használtan venni,vagy elmész hegesztéstechnikai boltba,ott általában használt alkatrészekhez is hozzá lehet jutni és megveszed hozzáa cuccokat.

gyakorlatilag hogy is működik a ponthegesztés?

kell hozzá áramforrás,hidraulika vagy valami prés,kell valami amivel össze lehet nyomni a fejeket.kell hozzá vízhűtéses fejek több is mert elég hamar elhasználódik.Kell hozzá egy idő szabályzó az áramforrásra.

gyakorlatilag amit állítani tudni kell egy ilyen gépen az az hogy mekkora erővel nyomjon,mennyi ideig és mekkora feszültségen.Biztos lehet kókányolni készüléket de azzal csak szenvedés mert ha az nyomás erejét nemtudod egységessé szabályozni akkor mindig másképp fog hegeszteni.

www.hobbielektronika.hu/index.php

Itt néz körbe,nagyon sok mindent lehet találni és sok is a tényleg okos ember akiktől lehet érdemleges tanácsot kérned.

Üdv!

2013. ápr. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kösz, meggyőztél :P
2013. ápr. 6. 20:51
 3/5 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 7. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A fából készült ponthegesztő nagyon maszek! :)

Én még mindig hiányolom róla a vízhűtést,és nem tudja egyenletes erővel összenyomni.De ügyes az ember aki így nekiállt.Viszont az elektródákat igen csak sűrűn kell cserélgetni,mert a hegesztésnél az is fel izzik.

Ha csak hobbira kellene egy ilyen is megteszi de ha dolgozni is szeretnél vele ez teljesen alkalmatlan szerintem.Legalább is ilyennel nem mernék munkát vállalni!

2013. ápr. 7. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A gányolás művészete :)
2013. ápr. 8. 11:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!