Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Dekupázsoláshoz lenne pár...

Dekupázsoláshoz lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

befőttesüvegre szeretnék:) a kérdéseim:

1. az alapozó festéket milyen vastagságba illetve hány rétegbe kell felvinni?

2.muszáj szivaccsal felvinni az alapot?

3.ha szivaccsal kell akkor hogy?:D bármilyen szivacs jó hozzá?

nagyon hálás lennék a segítségért, fontos, köszönöm :)


2013. márc. 24. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Szalvétát és dekupázsragasztót használsz, ugye?

1. Én nem szoktam alapozni. Ha nem alapozol, kicsit áttetsző lesz a minta, de nekem ez tetszik. Ha nem szeretnéd, hogy áttetsző legyen, egy rétegben és közepes vastagságban alapozz. A motívum felragasztása előtt várd meg, míg az alapozó megszárad, és ha ekkor úgy ítéled, hogy még túl átlátszó, szükség esetén rákenhetsz még egy kicsit.

2. Nem. Én bakrácsáruházban vásárolt vékony ecsettel (mert sokkal olcsóbb, mint a kreatív hobbi boltok), mosogatószivacsból levágott darabbal, illetve kézzel szoktam felvinni. Nagyobb területre szivacs vagy ecset praktikus, kis szűk helyekre (pl. gipszforma homorú részei) ujjal szoktam.

3. Persze, bármilyen. Ajánlott a legolcsóbb. Vékonyan érdemes, mert ha vastagon kened, átázik a szalvéta és könnyen szakad. Csak ne a dörzsi felével kend.

2013. márc. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

jajj nagyon hálás vagyok a gyors segítségért:) én ecsettel gondoltam, hogy felviszem, egy nagyobb méretű befőttesüvegről van szó:)

még egy kérdésem lenne:$ ha felvittem az a ragasztót, majd a szalvétát...utána meg kell száradnia vagy egyből mehet a szalvétára a ragasztó? köszönöm :)

2013. márc. 25. 20:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Miután rátetted a szalvétát, nem kell megvárni a felső ragasztóréteg felkenésével, míg az alsó teljesen megszárad, de valamennyit érdemes várni, mert ha azonnal rákened, a szalvéta könnyen elszakadhat. Ha nem kented túl vastagon az alsó réteget, pár percet elég várni.
2013. márc. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, még annyi kérdésem lenne, hogy muszáj a végén lakkot használni?:/ most úgy állok, hogy alapoztam, ragasztóztam, rá a szalvéta és ismét egy réteg ragasztó. Ez így jó? vagy több rétegben kell a ragasztó?
2013. márc. 26. 21:39
 5/7 A kérdező kommentje:
most nézem, hogy az van a dobozra írva hogy ragasztólakk. Van egy ami üvegre porcelánra(ezt használtam), viszont van egy selyemfényű ragasztólakk...bocsánat, ha kicsit buta vagyok, de még soha nem csináltam:D szóval akkor nincs külön lakkra szükségem?
2013. márc. 26. 21:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha a szalvétára kentél még egy réteg ragasztót, a tárgyat befejezettnek lehet tekinteni. A dekupázs ragasztólakk azonban nem vízálló, így ha a tárgyadra víz jut, a szalvéta leoldódhat. Ezt elkerülendő érdemes felvinni rá még egy réteg lakkot. Ez lehet bármilyen impregnáló lakk: csónaklakk, a barkácsboltokban kapható akril lakk, vagy akár a cipők impregnálására használt színtelen lakk is.

Én azokat a tárgyakat szoktam lakkozni, amelyekre kerülhet víz, pl. szalvétatartót, virágcserepet. Fali képet például fölösleges lakkozni, az úgysem lesz vizes.

Kérdés persze, hogy mire fogod használni a befőttes üveget.

2013. márc. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm, kicsit megijedtem, mert lakkom nincs:) csak cukorkákat fogunk benne tartani a szobába, víz közelében sem lesz. elmondhatatlanul köszönöm a sok segítséget :)
2013. márc. 26. 21:52

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!