Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Klinker téglát hogy lehet...

Klinker téglát hogy lehet javítani?

Figyelt kérdés

Adva van egy kerítés, amin az idő vas foga és a téli csapadék következtében több téglának is levált az eleje.

Ezek meg is vannak, de tartok tőle, hogy ha vissza lenne ragasztva, a következő télen ugyanúgy lefagyna, mivel gondolom könnyen beszivárog a csapadék. Esetleg csemperagasztóval lehet pótolni?


2013. márc. 11. 20:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért nem azzal lett felrakva. Flexibilis ragasztóval szokták felrakni őket.De akkor is le esnek. Erre nincs 100% megoldás. Sok ember szívja a fogát emiatt.
2013. márc. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bocs, szerintem én írtam rosszul. Ez egész tégla, tehát ebből van felrakva az oszlop és a kerítés többi része.
2013. márc. 11. 21:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Én a fuga színével megegyező színű neutrális szilikonnal ragasztanám vissza azt a néhány darabot (pl. sötétszürke).

De te is érzed, hogy a következő években még több fog lepotyogni.

Látatlanba is úgy tűnik, hogy egy kifejezetten erre való hálózott vakolat+ a házzal harmonizáló (jól alapozott) gyöngykavics, vagy nemesvakolat a legolcsóbb megoldás.

És persze repedésmentes, túlnyúló párkányok. A kerítés tövénél a vízelvezetést megoldani.

Esetleg lehet rakni a vakolat alá egy réteg, 2cm-es XPS-t, ami csökkenti a lefagyás veszélyét.

2013. márc. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én is tartok a visszaragasztástól. Bennem is felmerült, hogy valamilyen nemes vakolatot kellene rakni az egészre. Úgy fest ez a megoldás marad.
2013. márc. 12. 13:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!