Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi a véleményetek a Black &...

Mi a véleményetek a Black & Decker márkáról?

Figyelt kérdés

régebben tudom hogy nem volt rosz márka

viszont manapság már a Tesco-ban is lehet kapni ilyen márkájú gépeket és ez kicsit kiábrándít

igazából egy Black & Decker KD1001K fúrókalapácsot szeretnék venni.

ezért kérdezném hogy hova tartozik napjainkban a Black & Decker márka?

jobb mint például az einhell redline ,extol premium ,ferm,és hasonló kínai márkáktól?



2013. febr. 11. 18:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Jó árban volt, ezért vettem B&D sarokcsiszolót és fúrógépet is. Egy évet sem bírtak ki. Az évek során rájöttem, hogy vagy spórolok és veszek Makitát, vagy semmit.
2013. febr. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

Sziasztok


Nos akkor én válaszolok, és tapasztalatokat osztanék meg:


a márka semmiképpen sem az, ami a régi időkben volt, sem minőségre sem semmi másra, ennek ellenére otthoni feladatok ellátására tökéletesen alkalmas gépekről van szó.


Jómagam rendelkezem bútortervezői és építési szenvedéllyel, csak fából dolgozom így olyan gépparkot tartok fenn, ami ehhez elengedhetetlen, de most szorítkozzunk a decker termékekre.


Az első gépem egy sima 12v decker fúró / csavarbehajtó volt nikkeles akksival 2011 évi beszerzés. 2015 nyaráig működött tökéletesen, akkor adta meg magát, de nem a gép, csak az akku. Ennek oka bizonyára én is voltam, a nikkeles akku gondosságot igényel, nem voltam mindíg az, a gépet 9000 körül vettem, az akku is ekkora tétel volt, nem volt értelme a cserének, ezért, és mert sokat használtam nagyon a deckert is, ebből egy komolyabbat vettem, gondolkoztam a 33-40.000 körüli deckereken is amikben már bőven van minőség, de végül egy milwaukee lett a választott gép. Nem bántam meg azt sem, már amióta megvan, tettem bele munkaórát rendesen. Kb 3 hónapja viszont kaptam egy akkut egy barátomtól a régi deckerhez, így újra a gályán, gondosabb akku használattal és elmondhatom, hogy két gépem is van ami megkönnyíti a munkát elég sok esetben.


a másik kiszemeltem egy kr805k gép volt, piacrakerülésekor megvettem, azóta is szolgál, minden gond nélkül, használom falhoz, ragacsok egybek keverőszárral való keveréséhez, egyéb faipari munkákhoz is elég sokat, a külső részein látszik a használat, de amúgy kiválóan teszi a dolgát, 15.000 felé volt az ára.


black & decker mouse ka161 azt hiszem, igen régi bútordarab nálam, rengeteg bútor van már benne és még lesz is, mert ha rendesen ki van takarítva munkák után és alaposan időközönként, akkor nem igen tudom mi fogja tönkretenni. Hosszú évek óta kiváló és tervezem több csiszoló beszerzését, de a tapasztaltak miatt ezek is mind ebből a márkából fognak kikerülni.


ks880 skorpiófűrész - a csiszolóval volt összezárva ikerdobozban és a kettő került 14.000 forintba jópár éve a praktikerben, azóta megvan, már rengeteg pengét kellett vennem hozzá, szinte minden nem szigorúan precíz vágáshoz ezt veszem elő, nem mondhatom hogy nem kapja az ívet, a kerti gyümölcsfák metszéséhez is kiváló gép és a kertisütő pagodájának építésekor is nagyon jó szolgálatot tett.


kw900 felsőmaró. Régóta megvan ez is, minden bútor és a kerti tárgyak építésekor is használtam és fogom is, megbízható, pontos és az elszívás is kifogástalan rajta, 18000 körül volt anno.


kisflex 900w - nem hittem, hogy nekem kelleni fog flex itthonra, de mióta megvan, még csiszolásra is használom, és egyéb munkákhoz, kiváló, erős, teszi a dolgát csak oda kell figyelni rá és a takarítást nem lehet elspórolni. újra megvenném.


Egyéb gépeim nem ebből a márkából kerültek ki, de csak mert alkalmibb vételeket is találtam anno és próbálkozni is akartam egyéb termékekkel.

A fekete pénteken amúgy rendeltem egy b&d zenit dekopírt a praktikertól, de, kérésem ellenére egy utolsó darabos karcos tartozékhiányos "sz-rt" küldtek házhoz, telefonos ügyintézés után miután megállapodtunk, hogy kaposváron, ahol kettő van, elteszik nekem a bontatlant és este elhozom, megjelenésem és a kapott félretételi szám bemutatása ellenére közölték, hogy nem volt 2 percük erről gondoskodni egész nap, ezért nem tették el és valaki megvette, de nekik is van egy karcos vackuk amit igazán oda tudnának adni a másik karcos helyett amit visszavittem. Hiába a praktiker szakértelme mindig is kimagasló volt, azóta se egy szó se egy email vagy vásárlási utalvány az okozott kellemetlenségekért, hiszen egy multi ahol a pénz számít a vevő meg nem, de szerencsére eddig sem vettem ott kb semmit csak ami nagyon akciós volt a webes árakhoz képest, ezek után pedig....

2016. dec. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Hobbi célra teljesen megfelelő gépeket gyárt, elérhető áron. A minőségről annyit, hogy volt egy B&d akkus fúró-csavarozóm, aminek 8-9 év után meghaltak az akkui. Az is valószínűleg az én hibámból. Télen hideg kamrában tároltam, ez kinyírta az évek alatt. Nem is volt kérdés, hogy újra ezt a márkát választom. Azóta lett egy deltacsiszolóm, egy sarokcsiszolóm,kézi szerszámaim. Mindet nagy megelégedéssel használom. Az, hogy valamu a Tescoban kapható, az nem jelenti azt, hogy Tesco gazdaságos minőségű. A B&D az B&D.
2019. nov. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 ádám bérces válasza:
Van egy 400w-os b&d dekopírfűrészem amivel rémálom dolgozni lötyög, nem az anyagot vágja hanem a kezemben ugrál, a gyári fűrészlap ferde stb. Ha visszamehetnék az időben biztos Parkside vagy Einhell fűrészt vettem volna, ezek nekem nagyon beváltak igaz drágább de olcsóbb mint egy Makita és használható
2020. aug. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!