Szerintetek úgy működne ha egy kis kompresszor kifújó csövéhez odaszerkesztek egy kis víztartályt ami lassan adagolja a vizet s így ahogy kb. a cső közepénél folyik be a víz a sűrített levegő porlassza azt és kifújja kb. 0 fok alatt hó válna belőle, ez így működne?
Amit leírtál az a "lándzsás" (adiabatikus működési elvű) hóágyú . Házilag nem kivitelezhető , mert nem áll rendelkezésedre nagynyomású kompresszor. A másik a ventillátoros hóágyú , ami már messzebbre is el tudja juttatni a havat. Még nagyobb villamos energia és vízigénye van.Úgyhogy nem tanácsolom a házi építést.
2013. febr. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
2/13 A kérdező kommentje:
Egyéb ötletek házilag?:) (lassan közeledik a fagyos időszak)...
2014. okt. 11. 14:04
3/13 anonim válasza:
Ezt a kérdést nem műszaki analfabétáknak tették fel. Aki nem érez magában annyi képességet, annak nem kellene erre az üzenetre válaszolni. Az előttem megszólalónak üzenem , hogy miből gondolod, hogy kihívást jelent egy hóágyú össze rakása? A negatív kisugárzások helyett inkább arról beszélhettél volna, hogy mi az a folyamat, ami a hókristály létrejövéséért felelős. Arról beszélhettél volna, hogy pontpsan mitől lesz a hókrisyáy. Esetleg a kísérleteidről beszámolhattál volna. Ja, hogy nem végeztél kísérletet? Azért én elmondom, én mit csináltam, hátha valakit ez közelebb visz a megoldáshoz. Egy 800 mm-es ventillátor sugasába porlasztottam vizet - 10 fokon. Nem fagyott meg. Itt ott egy két hókristály képződött. Ugyanezt -14 foknál, de 20 bar nyomással porlasztva. A víz 20 méteren szállva se fagyott meg. Szerintem a turbina utáni szűkületnél van a trükk. A következőkben írom, hogyan.
2015. dec. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
4/13 anonim válasza:
A hóágyúk ventillátora után van egy hosszú szűkítő. szűkületbe préselt levegő igaz felmelehszik, de a huzat azt le is hűti. Mikor onnan kijut a levehő, lehül. Ez hűtheti le az oda porlasztott apró vízcsöppeket.
2015. dec. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
5/13 A kérdező kommentje:
Én már tavaly megcsináltam egy egyedi módszerrel...
Sikerült szereznem egy 2méter szer 1 méteres 1-es vaslemez táblát. Kiszerkesztettem belőle egy kúpot a 65 centis ventilátorhoz. A kilépő nyílása kb 55 centi, a cső hossza 1 méter. A lemezcsövet merevítenem kell. Úgy gondolkodtam, hogy a kilépőhöz egyébként is kellene csőből egy karikát tennem, amin körbe lennének a porlaszgó fejek. Ez a karika egyben merevítené a palástot is.
Szerencsére van lánghegesztő felszerelésem, így az 1 métetes varratot magam meg tudtam csinálni. A cső meghajlításához viszont valakit keresnem kell. Vagy majd valamit kitalálok. 1edül az a kérdés, hogy a 900 W-os ventilátor képes-e ebben a szűkítő csőben olyan nyomás különbséget csinálni, ami a kristályosodáshoz kell. Ha tovább léptem, leírom.
Jut eszembe. Ha ez a hóágyú működik, az általam készített havon tudna eljönni az igazi mikulás, aki a szánjával becsúszna az ovi udvarára és hozmá el a gydrekeknek az életre szóló örömet.
2016. dec. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
9/13 anonim válasza:
A hóágyú működése fizikai törvényen alapszik.Gázok viselkedése különböző nyomásokon.Ha valamilyen gázt,így a levegőt is,összenyomsz,fölmelegszik.Ha fölszabadítod a nyomás alól,lehűl.Pl:ha biciklid kerekét pumpálod,a pumpa és a tömlő melegszik,mert összenyomtad a levegőt.Példa a lehűlésre:biztos láttál már útfelbontást légkalapáccsal.Ez kb.10 Bar nyomású levegővel működik,ott van kompresszor mellette.Ha megfigyeled,a légkalapács kipufogó nyílásán vízpárát,ködöt látsz kilépni.A levegő itt elveszti a nyomását,lehűl és kicsapódik belőle a víz.A hóágyúban sokkal nagyobb nyomást alkalmaznak,és szűk fúvókán préselik ki a levegőt,így az akár -20 fokra is lehűl,a viztartalma kifagy.Ebbe a hideg légáramba permetezik bele a vizet,ami ráfagy a jégkristályokra,és hópelyhek jönnek létre,amit ventilátorral szétfújnak.Van ventilátor nélküli,hóágyú is,ennél vízbetáplálás sincs,csak nagynyomású levegő.Ezt lándzsás hóágyúnak hívják.Hosszú,magasra nyúló cső,a végén a fúvókából kilépő levegő vize kifagy,majd a lehulló jégkristályokra ráfagy a környező levegő víztartalma,és így lesz hó belőle.
2017. jan. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
10/13 A kérdező kommentje:
Vannak ezek a ventilátoros magasnyomású motoros háti permetezők, na azt is kilehetne próbálni vízzel hidegben kint...
Elvileg azzal is működnie kéne, kivéve ha a motor hőjét is levezeti ahogy fújja a levegőt..
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!