Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » ágy készítése házilag? (lent)

Attila2013 kérdése:

ágy készítése házilag? (lent)

Figyelt kérdés

igy jó lesz szerintetek a méretek meg még annyi ,hogy az ágy belsejében végigfutó 10cm deszkára keresztben 5cmenként lesz még 5 cm*2cm-es deszkák csavarozva természetesen az ágy széléhez is odalesz fogatva a keretet a lábakhoz kapufáncsavarokal rögzítem itt egy kép hogy mégis mire gondoltam


[link]



#ágykészítéseházilag
2013. jan. 28. 17:47
 1/9 A kérdező kommentje:
ha valakinek valami észrevétele van ,hogy mit hagytam ki az szóljon ! megvamár minden hozzá
2013. jan. 28. 17:49
 2/9 A kérdező kommentje:
jah még az nincs feltüntetve a rajzon, hogy az oldal deszka milyen "mély" 15*2cm esek ezekből van a keret
2013. jan. 28. 18:02
 3/9 Zsolt75 ***** válasza:

150cm széles az ágy? Ez két személynek szerintem keskeny egynek meg nagyon széles.


Ezenkívül a közepén az a 10 cm-es deszka szerintem gyenge, hacsak nem támasztod alá.

2013. jan. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Zsolt75 ***** válasza:

Egyébként ha ágyrácsot és matracot szeretnél bele, akkor javaslom nézz körül a matrac méreteknél is. Abból kiindulva kellene méretezni.


Ha leírod mekkorát szeretnél , szívesen segítek méretezni, mert már csináltam ilyen ágyat.

2013. jan. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
a méret csak így sacra ment mert néztem egy képet ilyen ágyról de méret nem volt fel tüntetve rajta a deszka alá lesz támasztva lábbakkal 4 el
2013. jan. 28. 19:35
 6/9 A kérdező kommentje:
akkor 2 személyesnek ez keskeny még szerencse hogy nem vágtam le méretre a faanyagot
2013. jan. 28. 19:37
 7/9 Zsolt75 ***** válasza:

A mi ágyunk 2x90 széles (2 matraccal) és 200 hosszú.


Azt hiszem van 70 es matrac is de én minimum 80 ast ajánlanék. Ha van helyed ne kelljen kucorogni az ágyon.. nem igaz?


Én egyébként bútorlapból csináltam keretet, középen osztóval. Rá egy stafni erősítést és úgy oldalfalakat a matracnak.


Úgy kell mérezetni, hogy a matrac magasságának legalább fele legyen amit eltakar az oldalfal. Ez azért kell, hogy a matrac ne tudjon kifele megrogyni.


Ha kiválasztottad a matracot, akkor konkrétabban lehet majd méretezni. Egyébként én úgy csináltam , hogy megvettem az ágyrácsot a matraccal és köré építettem a keretet, így nemigen lehet elrontani a méretezést.

2013. jan. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
igazad van köszi a tanácsot ! sokat segítettél én lakozni akarom majd ha elkészül
2013. jan. 29. 07:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Jótanács:előbb nézd meg hogy mekkora méretű matracokat lehet kapni és mennyiért mert nem minden méretet lehet csak úgy kapni.
2013. jan. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!