Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mennyezeti karnist lehet...

Mennyezeti karnist lehet ragasztani csavarozás helyett?

Figyelt kérdés

Erről a karnisról lenne szó: [link]

Ki lett fúrva a plafon 4 helyen eddig, de nem vitte a fúrógép, csak 1 cm-re ment be, valószínű a vasbeton miatt. Van valamilyen erős ragasztó, amivel fel lehetne esetleg ragasztani a mennyezetre?


2013. jan. 23. 22:02
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Egyébként fém-fúrófej nincs, amit a meglévő fúrógépembe lehetne betenni? Mindenképpen egy másik készülék kell?
2013. jan. 24. 12:28
 12/17 Zsolt75 ***** válasza:

Én ilyen fúrót használok betonba.


[link]


Be lehet fogni normál tokmányba és kb 6-700 Ft az ára egy 8-as átmérőnek.

2013. jan. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Jó, de "normál" fúrógépbe is be lehet tenni ezt a fúrószárat, vagy a fémfúráshoz külön "fém-fúrógép" kell?


Egyébként én barkácsáruházban vennék fémfúrót, most emiatt nem rendelnék Németországból.

2013. jan. 24. 13:30
 14/17 Zsolt75 ***** válasza:

Nem kell ezt német országból rendelni, én is itt vettem egy barkácsboltba Győrben. Szerintem a neten lehet ilyet rendelni. Én is egy normál fúrógépbe használom. Ez azonban nem fém fúrásra való hanem betonhoz.

Van ennek a cégnek fémhez, fához és betonhoz is jó minőségű fúrószára. Ha jól értettem neked a beton fúrással van gondod.


A barkácsáruházakba ritkán lehet jó fúrószárakat kapni. Ha ott veszel akkor direkt betonhoz valót kérj és lehetőleg valami jobb márkát, mert ezekkel a 300FT/ 10 db-os készlet kategóriával nem fog sikerülni.

2013. jan. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Konkrétan vasbetont kellene fúrni. Ahogy írtam, eddig akárhány lyukat fúrtam mindegyiknél vas volt az útban. Ezeket a vasakat is át kellene fúrni a betonnal együtt.
2013. jan. 24. 18:54
 16/17 Zsolt75 ***** válasza:
A vasat egyik fúró se tudja átfúrni, még egy hilti sem. Sajnos ilyenkor próbálkozni kell mellé fúrni. Egyébként lehet, hogy nem mindenhol vas van, kavics is tud ilyent csinálni. Azt azért egy jobb fúrószárral ki lehet piszkálni.
2013. jan. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 szokratesz ***** válasza:
Csak fúrással lehet egy karnist feltenni. A patex meg egyéb hülyeségeket felejtsd el, csak a reklámban működnek. De az is tévedés,hogy a vasbetonba levő vasat nem viszi át egy pneumatikus fúró. Csak olyan fúrószár kell hozzá. Az,ha lassan is, de átfúrja a betonvasat is. S mindezt itt magyaországon is meg lehet kapni. Persze egyszerűbb kölcsönözni.
2013. jan. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!