Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mennyezeti karnist lehet...

Mennyezeti karnist lehet ragasztani csavarozás helyett?

Figyelt kérdés

Erről a karnisról lenne szó: [link]

Ki lett fúrva a plafon 4 helyen eddig, de nem vitte a fúrógép, csak 1 cm-re ment be, valószínű a vasbeton miatt. Van valamilyen erős ragasztó, amivel fel lehetne esetleg ragasztani a mennyezetre?


2013. jan. 23. 22:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de nem jó ötlet. Amint beleakad valami a függönybe vagy egy gyerek megrángatja, karnissal együtt fog a fejetekre pottyanni az egész.
2013. jan. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

Egy átlagos barkács ütvefúró csak szenved a betonban. Fúrókalapáccsal 5-ös vagy 6-os fúróval pillanatok alatt ki lehet fúrni.

Nem hiszem, hogy bármilyen ragasztó megtartja. Egyszer megrántod a függönyt és karnisostól a fejedre esik. Ha kisgyerek is van a családban semmiképpen se ragaszd.

2013. jan. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ez nem szenvedett, hanem egyszerűen nem ment bele, pedig jó gép, a téglafalba símán bement. Amikor bement 1 cm-re utána olyan furcsán kopogott, ahogy megütögettem, mintha nem is beton lett volna, hanem fém.
2013. jan. 23. 23:48
 4/17 kunu lenke ***** válasza:
Szia.Én a Patexet ajánlanám!Emlékszel a TV reklámban a pasi fejjel lefelé lógott a saját súlyával lefelé??Patex szegragasztó.
2013. jan. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Próbáld ilyennel + vídiás fúrószárral

[link]

2013. jan. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Az utolsó jó, annyit hozzáteszek, hogy lehet kölcsönözni is.
2013. jan. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Egy ilyen olcsó karnis miatt beruházni egy ilyen komoly gépbe, egyszeri alkalomra, nem tudom, hogy érdemes-e.
2013. jan. 24. 00:22
 8/17 anonim ***** válasza:
82%

"Egy ilyen olcsó karnis miatt beruházni egy ilyen komoly gépbe, egyszeri alkalomra, nem tudom, hogy érdemes-e."


Egy karnis miatt nem érdemes. Viszont lehet, hogy 2 hónap múlva valami mást kell felfúrni, stb. Ahogy előttem írták, lehet kölcsönözni is normális gépeket (az eredeti áruk töredékéért), vagy meg lehet kérni olyan (szak)embert, aki rendelkezik már szerszámmal a karnis felrakásához.


Illene viszont megnézni, hogy _mi_ van a lyukban, ill. mi hullik ki fúrásnál. Ugyanis tényleg lehet vas (akár a vasbeton hálója, akár "egyéb" odakerült vasdarab, akár valamilyen egyéb céllal bebetonozott vasalat). Egy kis zseblámpa és szem már elég lesz, de a van mágnesed, ami befér a lyukba, azzal is "tapogatózhatsz".


Természetesen az ilyen "vasalt" területet is meg lehet oldani viszonylag egyszerűen: a keményfém-lapkás fúrót ("vídia" néven emlegeti a köznép) kivenni, helyette egyszerű, mezei, fémre alkalmas fúróval átfúrni a vasat (ütve fúrás nélkül, alacsony fordulat + kenés, különben elég a fúró éle/hegye). Amint a vason átérsz, a beton ki fogja nyírni az élét a fúrónak (köszörű a barátunk), viszont onnan lehet tovább haladni a keményfém-lapkással.

2013. jan. 24. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Zsolt75 ***** válasza:
38%

Ragasztani valóban nem ajánlatos. Egyébként léteznek gépkölcsönzők ahol lehet komolyabb fúrógépet kölcsönözni. Léteznek kis cégek is akik ilyet pár forintért felszerelnek.

Akár meg lehet kérni egy ügyes barkácsoló szomszédot is, de ha Győr környéki vagy elmegyek és felfúrom szívesen :-)

2013. jan. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Sajnos nem Győr környéki vagyok. Köszi a válaszokat, keresek akkor egy céget, hogy megcsinálják.
2013. jan. 24. 12:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!