Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Teflonszalagot használhatók...

Teflonszalagot használhatók vegyes tűzelésű kazán vizcsonkjainak megkötéséhez?

Figyelt kérdés

2012. dec. 19. 19:53
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom nincs erre kimondottan előírás, mert vízről van szó. Kóc: sokéves tapasztalat alapján nem rohad el az 50 év alatt sem egy olyan helyen ahol a kazán van, olcsó, megbízható, könnyű vele dolgozni, de elsőre nem biztos hogy a megfelelő mennyiség jut a menetre. Ezt már valaki korábban leírta. Teflon szalag: alapszabály, csak egy irányban tekerjük, visszafelé sose, mert rögtön nem tömít. rázkódásnak nem ellenálló. Bár igen olcsó, többféle hőmérséklethez is kapható és van gáztömör változata is. Meg lehet vele csinálni C 5/4"-et is. vízre légtechnikára jó. Tömítőpaszta: pl gumiám, fbs és társaik: én óckodok tőlük, de ennek inkább a megbontásával van a baj, nem az összeszerelésnél. Szinte minden anyaghoz jó, akár gázhoz, olajhoz víz- és légtechnikához. Tömítőzsinór: pl loctite 55: nekem eddig ez vált be a legjobban, tiszta, gyors és a kötés elkészülte után akár 90°-kal is elfordítható a csatlakozó. Ez pl golyóscsapnál előnyös a kezelőszerv miatt. 1000-1500Ft 50 méteres guriga, de két csonkhoz inkább kérj valakitől vagy az első kettő közül válassz.
2012. dec. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!