Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Teflonszalagot használhatók...

Teflonszalagot használhatók vegyes tűzelésű kazán vizcsonkjainak megkötéséhez?

Figyelt kérdés

2012. dec. 19. 19:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én csak kócot láttam ilyen kazánok csonkjain, teflon az inkább gáz bekötésénél jobb, ott nincsen hő
2012. dec. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
jahh a kender jobb....de 3/4 , 1/2 col ilyeneknél jó a loctite is....
2012. dec. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Vegyes tüzelésű kazánhoz nem jó a teflon .

A teflon csak víz , levegő csatlakozás szigetelésére jó ahol a víz nem haladja meg a 60C-t .


Szerintem használj NBR alkaros tömítő gyűrűt . Ez 95C-ig jó ezért elméletileg ki kell bírja , mivel ha 95C-ra felmegy akkor már nagy baj van .


Vagy ha tudsz szerezni akkor kócot használj .

2012. dec. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Zsolt75 ***** válasza:

Erre a feladatra kóc való. A teflont inkább finommenetekhez használják.

Igaz a kóchoz egy kis ügyesség kell és ki kell tapasztalni, hogy érdemes használni ,de nagyon jó tömítést biztosít.

Én úgy szoktam alkalmazni, hogy előbb kisimítom és annyit tekerek a csőre menetemelkedéssel szembe ami épp elfedi a menetet. Aztán be szoktam kenni zsírral is, így könnyebb betekerni. Ha eltaláltad a mennyiséget, akkor szépen el is tűnik a csatakozásnál. Ha sokat tekertél letolja maga előtt a csatlakozó. Ha kevés, akkor meg ereszt a csatlakozás,de a kóc bedagad idővel, úgyhogy ami a szerelést követően nem ereszt az később tuti nem fog.

2012. dec. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
A teflonszalag tökéletes! 60 fokig mi?Legalább 200-at bir!
2012. dec. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

5-ös !


Áruld már el , hogy a teflonszalag melyik bolygón bír ki 200 fokot . Mert biztos , nem a föld nevű bolygón .


De a kedvedért ha gondolod ki megyek a garázsba és lefényképezem , hogy maximum 60 fok van rá írva .


Amúgy nem tűnt fel , hogy új vegyes tüzelésű kazánokat is kócot használnak ?

2012. dec. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Perfect-sniper válasza:

Kedves Kérdezős és 6-os. A kérdésre a válasz az, hogy van ilyen is, olyan is. Az adott célnak megfelelő. Van amelyik alacsonyabb hőmérsékletre való, van amelyik a magasabbat is elviseli. Nem kell rögtön hisztizni és fényképezni, gyár a gyakorlás nem árt a kezdőknek.

De a válasz a következő oldalon megtalálható:


[link]


6-os figyelmét talán nem kerüli el a "VÍZ" és a "-190°C és +370°C" hőmérséklet érték. Egyébként otthon miben sütöd a tojást? Csak nem teflonos serpenyőben? 60 fokon? Megnézném mikor sül meg a tojás. Tehát semmi hiszti, kéretik a konkrét kérdésre koncentrálni.

2012. dec. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen,sokkal jobb a kócnál és hőálló.Sokan összekeverik mindenféle ragasztószalaggal,és hülyeséget írnak.

[link]

2012. dec. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Biztosan jó de a nagyobb méretű meneteknél még mindíg inkább a kendert szokták a szerelők használni szerintem.
2012. dec. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A nagyobb méreteknél elsősorban az olcsósága miatt használnak kendert,hiszen egy tekercs teflon egy-két kötéshez elegendő csak,és vannak akik nem is tudnak megfelelően bánni vele,pedig tartósabb a kócnál,nem rohad és a menetet is védi a korróziótól.
2012. dec. 22. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!