Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen módszereket javasoltok...

Milyen módszereket javasoltok a falra szerelt képekhez?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


A kérdésem lényege, hogy szerintetek hogy kéne felszerelnem a falra a képeim. Most elég összevissza vannak.


Régen posztereim voltak kinn, rajzszöggel felerősítve. Ez nagyon tönkretette a falat, a sok kis lyukat most javítanom kell majd.


Utána átlátszós ragasztóval fel voltak ragasztva a falra. Ezzel a probléma, hogy szerintem komolytalan már. A poszterekkel teletömött szobámhoz még oké volt, de most már csak 6-7 "semleges" képem van, azokat is csak azért tartom, hogy feldobják a fal üres részeit.


A falat nemsokára kijavítjuk és újrafestem a szobát.

Most három féle módon is van kép rögzítve a falra.

- Az egyik, hogy alul felül műanyag sínbe fogva és egy kis zsinórral lelógatva van fenn. Ez jópofa és a kép is könnyen cserélhető, de sajnos szögek kellenek a falba hozzá és a pókok nagyon szeretik bekötni a zsinóros részt.


- Másik, hogy üveg képkeretben vannak a falon. Ehhez is szögelni kell, a kép is nagyobb biztonságban van. De a mérete korlátozott. Mivel nincs pénzem csak A4-es keretekre.


Egy szép kellemes derűs szobát szeretnék. Kerülni akarom a túldíszítettséget és hogy ismét agyonszegeljem a falakat :) (már előre félek a felújítástól).


Inkább minimalista vagyok (nem végletesen). Szeretem a tágas nyitott tereket is, sajnos ablakkal elég bénán vagyok felszerelve.

A retró hatás amit mindenképpen szeretnék kerülni, illetve a barokk és klasszikus sem a kedvencem (bár ez utóbbi kettőtől nem kell félnem :D).

Szeretek mindent ami természetes, illetve hasznos/praktikus és nincs útban.


Szívesen fogadok minden jó ötletet. Hogyan lehetne még képet falra szerelni, hogy az jól mutasson. Illetve bármi egyéb jó tanácsot a berendezéshez/dekorációhoz. A bútoraim várhatóan magam készítem el.


Köszönöm előre is a jó szándékú ötleteket :)


2012. aug. 28. 21:34
 1/5 whitenigga válasza:

Úgy vélem, tradícionális eljárások közlése itt szóba sem jöhet. :D

A következő tevékenységsorozat jutott eszembe, amennyiben úgyis szándékodban áll javítani a falat:

- a képkeret kiterjedésének figyelembe vétele által indokolt paraméterű falrészleten levered a vakolatot (és valószínűleg számottevő mennyiségű téglát is bántani kell)

- ezt követően szép egyenletes felületet hozol létre a szóban forgó részen (ezáltal rendelkezni fog személyed egy néhány cm mély "beugróval", mely képkeret méretű)

- a keret 4 sarkán 4 lyukat generálsz, majd 4 tiplit juttatsz a falba; e módszerrel besüllyeszted kellőképp a kellő képet (nem realizáltam még evilági életem során fém képkeretet, azonban ezt volna ideális használni)

- (a keretnek persze még így is mélyebben kell lennie, mint a vakolat szintje, ugyanis) szükséges rávakolnod a keretre, hogy paradoxonná váljon annak emberi szem által történő vizualizációja


Így mindössze a kép fog látszani a falba süllyesztve, kb. 1-2 cm mélyen; nem vélem, hogy sokan rendelkeznek ilyennel. :D

2012. aug. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi. Az ötlet megfontolandó bár kicsit macerás :D. Hogy cseréled a képet ha megunod? Ha viszont egy üveglappal elég jól befalazod még a tisztítása sem lesz akkora gond később :) Na de ehhez ügyesen kell falazni már.


Arra is gondoltam hogy lehetne egy parafa sávot húzni körbe a szobában oda, ahol találkozik a plafon és a fal. Kb fél méterest vagy még keskenyebbet. Erre pedig lehetne akasztgatni a képeket. Lelógatni.


A Fa felületeket amúgy is szeretem csak félek hogy ez idővel nagyon elkoszosodik/megpenészedik, illetve vonzani fog nem kívánt élőlényeket. Van valakinek ilyenről tapasztalata?

2012. aug. 29. 13:12
 3/5 A kérdező kommentje:
A parafa sávot pedig akár be lehetne építeni ahogy javasoltad, a falba...hmm, sőt esetleg lehetne az egészet kicsit szélesebbre és lejjebb venni. Akkor egy nagy postit tábla lenne a fal körbe... :)
2012. aug. 29. 13:13
 4/5 whitenigga válasza:
Személyem szintén a minimalista stílus híve; e tény eredményezi, hogy csupán egyetlen, ám jelentős méretű képet helyeztem a falra. Bőven elegendő, számos ember jár csodájára a téma tárgyát képező tárgynak. :D
2012. aug. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tettem fel, hogy rendes szögelhető képajasztót vettem, és nem szöggel hanem a pattex folyékony szögnek nevezett termékével ragasztottam fel. Olyan 3x8 mm-es helyen tapad a falhoz így, és 6 év alatt a harminciksz darabból 1 esett le, mert durván meglöktem a képet.

Volt amit áttettünk, hát úgy kellett leszedni a falról. A helyét meg egy kis festékkel javítottam, nem is látszik hol volt.

Jha, és ilyen kész pattintós keretekben vannak képek ráakasztva. De a legnagyobb ami így lóg az egy 30 centis dísztányér. Áll mint a cövek :D


Ilyen:

[link]

Szög külön van azt nem használod.


Ragasztó:

[link]

5-600 körül van.

2012. aug. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!