Vályogházat akarunk szigetelni kívülről Hungarocellel. Működhet? Ötletek? Csak olyanok válaszoljanak, akik értenek is hozzá!
Hőszigetelésnek nincs értelme vízszigetelés nélkül.
Utólagosan ezt is lehet használni vályog házhoz:
Még mindig azt mondom, hogy nem gond EPS-sel szigetelni. Nem érdekelnek a gyártó alkalmazástechnikai útmutatói, hiszen persze, jobb a perforált EPS, de hát az ára is magasabb. És a gyártó mindig azon lesz, hogy eladja az árut. Nem mindegy, hogy valami marketing érv, vagy műszaki érv.
A belső oldali hőszigetelést úgy, ahogy van, el kell felejteni. Sok hülyeséget mondanak erről azok, akik "értenek hozzá", csak mert láttak már hőszigetelést.
Tilos! Legalábbis akkor, ha lehet kívülről. Ha nem lehet, akkor meg lehet oldani belülről is, de az veszélyes terep.
Tehát építőmérnökként, aki homlokzatburkolatok fejlesztéséből (részben fokozott hőszigetelési igényű fejlesztésből) diplomáztam, és építéstechnológiai szaktanácsadással foglalkozom (csak hogy én is villogjak már kicsit), azt kell mondanom, ne higgy el semmit, amit mondanak! Csak azt, amit valóban hozzáértő mond.
Egy ilyen ember a konkrét paraméterek ismeretében egyértelműen meg tudja mondani neked, hogy szigetelhetsz-e EPS-sel vagy sem.
A vályogházak szigetelésével nagyon körültekintőnek kell lenni. A vályog egy természetes és környezetbarát anyag. A vályog híres arról, hogy nagyon gyorsan veszi fel a környezet páráját. Amennyiben rosszul választjuk meg a szigetelőanyagot, hamarosan szembe kell néznünk a penészesedés problémájával. A legelső és legfontosabb lépés a vályogház vízszigetelésének biztosítása hőszigetelés előtt. A hőszigetelés csak eztán következhet. Egyes szakemberek szerint a polisztirol szigetelőanyagok nem alkalmasak a vályogfalak szigetelésére, mivel elzárják a levegő útját, a fal nem tud szellőzni így képtelen leadni a felgyülemlett párát. Ennek eredménye a fal vizesedése és dohosodása lesz, hosszabb távon pedig az épület szerkezete is károsodhat.
Mások azon a véleményen vannak, hogy amennyiben a vízszigetelés teljesen megoldott, EPS polisztirollal lehet vályogfalakat is szigetelni. Az üveggyapot vagy a kőzetgyapot biztosan megfelelő szigetelőanyagok a vályogfalak szigeteléséhez. Szakemberek állítása szerint a vályogfalak biztonságosan szigetelhetőek üveg- vagy kőzetgyapottal.
A padló szigetelését is érdemes valamilyen természetes anyaggal megoldani, mint például a kerámiaburkolat vagy a kavicsréteg. A padlásfödémet szintén lehet kőzetgyapottal vagy fa lécezéssel szigetelni. A nyílásszárók szintén fából vagy más, lélegző anyagból legyenek. Ezen tanácsok megfogadásával biztonságos, és meleg és penészmentes otthonunk lehet a vályogból készült ház is!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!