Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Nem túlzás ez egy kicsit az...

Nem túlzás ez egy kicsit az árakkal?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy licitálós oldalakon rendszeresen látok olyan jellemzően barkács termékeket, amiket Lidl, Aldi és hasonló boltokban szoktak árulni. Általában ha van valamilyen akció, utána pár nappal héttel elözönlik az oldalakat ezek a termékek.

Ez rendben is volna, csakhogy a boltok internetes oldalán, szórólapokon ellenőrizhető bolti ár, melyeknél 4-5-szöröséért kínálják ezeket a dolgokat. És még ügyes marketing fogással azt a szöveget is oda írják hogy hatalmas akció csak most lehet megkapni ezen a hihetetlenül olcsó áron.

Én nem értem... van aki ebből él, hogy felvásárol mindent a közeli Lidlben és eladja többszörös áron?

Persze, tudom, szabadáras a piac, mindenki annyiért árul, amennyiért akarja. A legmegdöbbentőbb számomra, hogy ezekre az irreális árakra van is kereslet. Ez a hülye emberek adója, szokták mondani.

Egyszer nekem is megtetszett egy ilyen termék, mert lemaradtam a bolti akcióról. Miután szóltam az eladónak, hogy hajlandó vagyok 20-25%-kal a bolti árnál többet adni a temékéért, hogy ő is keressen rajtam valamit, de 500%-os haszonkulcsot nem szeretnék érte kiadni, még ő háborodott fel és küldött el a... nem mondom hová.

Nem pofátlanság ez az árképzés egy kicsit?

Lehet belőlem sose lenne jó kereskedő, mert nekem nem lenne ahhoz lelkiismeretem, hogy mások lehúzásával, átverésével gazdagodjak meg.


2011. okt. 27. 11:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
lehet hogy pofátlanság de nem kötelező megvenni.:) ha találsz olcsóbbat azt kell megvenni.
2011. okt. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, ne foglalkozzak vele, vegyek máshol, stb...

De engem akkor is felháborít, hogy egyrészt vannak ilyen emberek akik ezen is ilyen mértékben akarnak nyerészkedni. Másrészt, hogy a sok buta, birka ember meg, akik vevők az ilyesmire, ha már mindenképp a neten akarnak vásárolni, arra nem képesek, hogy a keresőben kicsit körülnézzenek az árakról. Számomra ez érthetetlen.

2011. okt. 27. 11:20
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem érzem túlzásnak. Egy barkácsgép nem létszükséglet, árazza ahogy akarja. Igen sok terméken van 500%-os haszonkulcs, miért pont ezen ne lehetne?
2011. okt. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mert a többi, bolti termékről, amiről írsz az előállítási költség és a bolti kiskereskedelmi ára között van esetleg 500%. Ne de ne a bolti végfelhasználói ár és egy magánszemély között legyen, aki ebből még adót, semmit nem fizet. Én ezt nem érzem tisztességesnek.
2011. okt. 27. 11:27
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja. Hát tisztességről sehol nem esett szó.

Értem, hogy az igazságérzeted zavarja a dolog, de attól még nem feltétlen lesz igazad.


Szerintem ez nem lehúzás és nem átverés. Oké, az kamu, hogy akció, de valójában az mindig kamu, mert mindig lehet olcsóbb terméket is találni. De a vásárló maga döntheti el, hogy neki kell-e annyiért az adott termék, és ha fizet, megkapja a terméket, amiért fizetett. Ez így rendben van szerintem.

Az hogy nem fogadta el az ajánlatod az eladó, érthető, hiszen minek adja oda neked a terméket, ha más négyszer annyit kifizet érte? Profitmaximalizálásra törekszik, ami érthető. Gondolj bele, ha el akarod adni a házad és az egyik vásárló 10 milliót ajánl, a másik 40 milliót, odaadnád 10 millióért, mondván "a házam nem ér 40 milliót, tisztességtelen lenne annyiért odaadni"? Mert én, bár nem vagyok kereskedő, de bizony a 40-es ajánlatot fogadnám el.

2011. okt. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

És ha a vevő lennél, mert én az vagyok a valóságban is, nem csak akkor ha mi lenne ha...

Ha a szomszédban egy ugyan olyan vadi új házat árulnak, teljes körű garanciával 8 millióért, akkor melyiket vennéd?

Mondjuk a másik házban jobban tetszik a járólap, de ezen kívül minden részletében ugyan az csak még garancia sincs rá. Ennek ellenére mert jobban tetszik ajánlasz érte 10 milliót. Erre még az eladónak áll feljebb és nyomdafestéket nem tűrő szavakkal elkezdne sértegetni mert ő akkor is 40 milliért fogja adni.

Akkor melyiket választanád?

Én sem vagyok kereskedő, vevő vagyok, de úgy otthagynám, hogy csak na.


Nem az zavar, hogy nem adta el nekem annyiért. Az ő dolga. Akkor veszek máshol. Csak egyszerűen ez a magatartás egy kicsit bicskanyitogató számomra, hogy egyértelműen ő a tisztességtelen, ő akar ügyeskedni és ennek ellenére még ő van felháborodva, hogy annyiért nem veszed meg tőle a termékét.

2011. okt. 27. 11:51
 7/11 anonim ***** válasza:
A sértegetés persze, hogy nem fér bele. De ha vevő vagyok és nem adja annyiért, amennyit szánok rá, akkor egyszerűen otthagyom. Mivel nincs hatóságilag szabott ára, így az eladó annyit kér érte, amennyit nem szégyell.
2011. okt. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Valahol igazad van én állandóan lecsapok saját használatra a Tescóban , meg itt-ott jól leértékelt gyerekcuccokra. Így történt hogy vettem 200 ft ért egy pár papucscipőt az egyik oldalon 2500 ért árulták hát én is pofátlanságnak éreztem.
2011. okt. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
"mig lósz@r van madár is van....
2011. okt. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez olyan mint a zepter meg a bioptron lámpa. Amig lósz.r van, addig veréb is van, ez így igaz. Végül is nem törvénytelen, amit csinál az illető.
2011. okt. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!