Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Jogos, nem túlzás ez egy...

Jogos, nem túlzás ez egy kicsit, máshol is így működik?

Figyelt kérdés
Az ÉRV /Észak-mo.-i reg vízműveknél/ vagyok.Most kaptam fizetési felszólítást,és 500 ft -os büntetést,mert szerintük nem fizettem be az utolsó csekket.Ha befizettem ,tekintsem tárgytalannak.Persze,hogy befizettem ,megvan a feladóvevény is, csakhogy a megadott dátumnál később 6 nappal, mert a többi csekkel együtt fizettem be. Valamelyiket 6 nappal korábban.Az nem baj?Fel vagyok háborodva, nem 1-2 hónapos nemfizetésről beszélünk....Nekünk most pl. a melóhelyen valaki hibájából nem számolták el a délutános,és éjszakás pótlékot,és 20000 el kevesebb fizut kaptunk. Az nem baj???Már máskor is előfordult,és hónapokkal később kaptuk meg a pénzünket,még elnézést se kértek...Engem meg pár napos késésért cse....-nek...
2010. ápr. 2. 11:11
 1/1 anonim ***** válasza:
Tehát ha jól értem 6 napos késéssel fizetted be, akkor pedig jogos a büntetés. A dolog második részére annyit mondanék, hogy más jogsértése téged nem jogosít fel jogsértésre. Később kapod meg a pénzed, kellemetlen, az életben néha önhibáján kívül bukik az ember. DE ugyanakkor lásd be, erről nem a szolgáltató tehet, és akárcsak te, ők is idejében akarnak fizetést kapni.
2010. ápr. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!