Hogyan lakkozzam helyesen újra régi, karcos, magasfényű kisasztalomat?
Van egy régi sötétbarna kávézóasztalkám. Sajnos nagyon karcos és mivel fényezett, ezért nagyon látszik rajta. Kérlek segítsetek, hogyan szépíthetném meg házilag, ugyanis kezdő "barkácsoló" vagyok.
Gondolom a csiszolással kell kezdeni, de hogyan csináljam helyesen és mik a további munkafolyamatok, illetve milyen lenne a megfelelő lakk?
Előre is köszönöm a segítségeteket!
Nagyon köszönöm mindkettőtök válaszát, nagyon hasznosak voltak.
Remélem sikerülni fog:)
Üdv,
Tünde
Helló!
Először is, durva papírral csiszold(80), teljesen a fa természetes színéig, aztán finommal(500)..
Majd kissé vizes rongyal törölgesd át, így meg fognak duzzadni a felületbe visszanyomott szálak, így ki fognak állni a felületből, ilyenkor még egyszer csiszold meg alaposan 500-as papírral! Tuti tükör sima felület!
És, ha rám hallgatsz, akkor inkább viaszolod, azthiszem, bármelyik barkácsboltban tudsz ilyen viaszt venni, ott el is foigják magyarázni, hogyan kell használni, melegíteni kell, és majd finom ruhadarabbal pamut, de SEMMIFÉLE KÉPPEN SEM MŰSZÁLAS ANYAGGAL, el kell dörzsölni a felületen, kicsit macerás, mert mindenhol egyformának kell lennie a viasz rétegének, de ezt egyszerűen el lehet érni, kőrkőrös mozdulattal addíg dörzsölgeted, amíg mindenhol egységesen csillogó felületet nem kapsz. A viaszolás előnyösebb, mint a lakkozás, tartósabb, és rugalmasabb...
De ha mégis lakkoznád, akkor ezeket kövesd:
1. lelakkozod a felületet...
2. finom papírral finoman megcsiszolod (polír papírral, vagy a lehető legfinomabbal)Ilyenkor egy kis lakk fehér por alakjában rakódik a felületre, de ne ijedj meg, ezt takarítsd le, de mindenféle olyan eszközzel, ami nem hagy szennyeződést a felületen.
3. Még egy lakkréteg ( ha akarsz 3 rétegben is lehet, de szerintem tökéletes a 2 réteg is, ha 3-at akarsz, vagy többet esetleg, bár, 3-nál többnek tényleg incs értelme, de ha mégis, minden réteg között csiszolás, takarítás)
4. Befejező lépés, az utolsó réteget is megcsiszolod(polírozod) nagyon finom papírral, utána fogsz egy tiszta rongyot, ami szintén pamut, vagy valami puha anyagból, és SEMMIFÉLE KÉPPEN SEM MŰSZÁLAS ANYAGBÓL összegyúrsz egy "labdát" tehát, össze gyűröd a rongyot, majd, higítót öntesz rá, de nem túl sokat, csak, hogy egy kicsit, nedves legyen, hogy valamit azért engedjen a felületre, ez azért lényeges, mert ilyenkor(lakkozáskor) ugye az a cél, hogy a felület csillogjon- villogjon, így amikor ezzel a higítós "labdával" kőrkőrösen dörzsölöd az egész felületet, az apró kis árkok, kis dombok a felületen, amik megtörik a fényt, teljesen elfognak tűnni, így nagyon csillogó felületet kapsz majd, de vigyázz, hogy ne vidd túlzásba, és nehogy valahol például leszedd a lakkréteget, vagy nagyon elvékonyítsd, ezért is mondtam, hogy ne tocsogjon a rongy a higítótól, csak szépen finoman, de ezt már csak akkor tedd, amikor a lakk teljesen megszáradt!!!
(Egy asztalos- tanuló)
Itt utána nézhetsz a viaszolásnak, vagy akár másnak is
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!