Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » BIASI gázkazán feltöltése vízzel?

BIASI gázkazán feltöltése vízzel?

Figyelt kérdés
Fel akartam tölteni a BIASI gázkazánomat vízzel, rendesen mint minden ősszel, hogy a nyomás az előírt 1,5 bar legyen. Ez a kis kazán szolgáltatja egyrészt a melegvizet, másrészt a fűtést. Ki is nyitottam az alján az erre szolgáló csapot, de a víznyomás ahelyett, hogy felment volna 1-ről 1,5 bar-ra, inkább visszament nullára :S Mi lehet a gond? Tudja valaki?
2011. szept. 27. 01:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Én minden nyár végén szerelővel nézetem át a kazánomat.Ne sajnáld rá a pénzt, a biztonság többet ér.
2011. szept. 27. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Így látatlanban nehéz megmondani. Nálunk a kazán közvetlenül rá van kötve a vízhálózatra. Van rajta egy töltőcsap. Ha megnyitom, a hálózati víznyomás elkezdi tölteni a fűtési rendszert a kazánon keresztül. Nem egy bonyolult szerkezet. Nagyon elromolni se tud, csak víznyomás kell hogy legyen a hálózati vízben.

Ennél a BIASI-nál nem tudom hogy oldották ezt meg.

Lehet buta kérdés, de nem az ürítő csapot nyitottad ki véletlenül?

2011. szept. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi történhetett. Mikor aztán másodjára is próbálkoztam, felment a nyomás rendesen 1,5 bar-ra. Úgyhogy megoldódott a probléma. Volt már olyan is hogy "elromlott", nem kapcsolt be, mikor nyitottam a melegvizes csaopt, és egész nyáron vártam a szerelőt, fazékban melegítettem vizet fürdéshez kb 4-5 hónapig. Mikor aztán megjött a szerelő, bedugta a konnektorba és nem volt semmi baja :)
2011. szept. 29. 08:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!