Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Házilag szeretnék egy eszterga...

Házilag szeretnék egy esztergagépet építeni, tippek?

Figyelt kérdés
2011. aug. 23. 22:47
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Az én tippem, hogy nem fog menni!

:)

2011. aug. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
25%
Nos, az első dolog az, hogy fogsz egy esztergagépet és esztergálsz neki egy merev vázat...
2011. aug. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Fém vagy faeszterga?

Fához valami egyszerűt sima ügy, még a Google is tud segíteni.

Fémhez kicsit komplikáltabb, főleg ha nagy futáspontosság kell, meg kéne valami rendes gépágy ami elnyeli a rezgéseket, meg motor és változtatható áttételű hajtás az eltérő fémekhez. És akkor már csak kismillió dolog hiányzik, mint tokmány, szán(ok), kések, hűtőfolyadék adagoló satöbbi satöbbi...

Szerintem még akkor is jobban jársz, ha szerzel valahonnan egy közepesen agyonhasznált 1000-es Vörös Proletárt. :)

2011. aug. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 ZETAS válasza:

[link]

itt rengeteg van a CNC vezérlésűekről. A legtöbb hibája, hogy dekorhoz, puha dolgokhoz valók.


Alapból kell egy megbízható 220 V-os (360-al n+1 bajod lesz) villanymotor és egy jó csapágyazási terv.

Itt máris leszögezném, hogy egy felsőmaróval jobban jársz:) mert azon kiválthatod (macerás és függőelőtolás nem lenne) az esztergát, de fordítva gázabb.

Az a baj akárhogy számolom 270-300ezer között jön ki minden minimum(mert én is akarok egy felsőmarót). Nyilván lehet gányolni, de azért 0,05 mm pontosság alá nem akarok menni:)

a legjobban akkor jársz, ha valami alkesztől veszel 100 ezer környékén egy ipari áramos brutális dögöt és azzal elleszel. Csak győzd pénzzel a felszerszámozást :D

2011. aug. 24. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!