Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi van az ácsokkal, miért nem...

Mi van az ácsokkal, miért nem akar egyik sem dolgozni?

Figyelt kérdés

Szeretnénk egy kisebb átalakítást végezni, teraszt bővíteni, lefedni, kerti garázst és fedett kétbeállásos kocsibeállót építeni, mind fából készűlne. Szerintem ez bőven több milliós nagyságrendű munka, igaz, nem komplett tetőszerkezet készítése.

Namár most, eddig kihívtam 3 ácsot, ebből 1 jött el, körbeszaladt, azóta hírét sem hallottam. A másik kettő pedig nem jelent meg a megbeszélt idpontban, nem is lejentkeztek utána, hogy közbejött valami.

Egyszerűen nem értem. Nem arról szólnak a hírek, hogy mennyire visszaesett az építőipar és mennyire nincs munka? Nem azt kértem egyiktől sem, hogy holnap kezdjen hozzá, hanem nézze meg, adjon árajánlatot és ha meg tudunk egyezni, hajrá, övék a munka!

Szépen megrajzoltam a konkrét elképzelést, feketén fehéren le van írva, hogy mit szeretnénk és nincs rá jelentkező. :(

Mi lehet az oka?


2011. máj. 3. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:
én vill. szerelő vagyok... tapasztalom, hogy sajnos valóban vannak ilyen szakemberek aki nem látnak benne kimagasló "anyagi haszonszerzést" meg se nézik akkor sem ha nincs munkájuk. Ezek a nagymenők. És vannak a lusták. Ez nem csak az ácsokra jellemző hanem mindegyik épitőipari szakmára. Javaslom a helyi reklámujságokba keress szakembert biztos fogsz találni. Sok sikert...
2011. máj. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amit leírtál munkákat egyik sem nagy kaliberű munka.Pénzben gondoltam/A szakik általában az ilyen munkákat már csak késő őszre vállalják amikor más munkájuk nincs.Nekik az a munka aprópénz.
2011. máj. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hol laksz?
2011. máj. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy tavasszal és nyár derekán nagyon nehéz ácsot találni, nem is azt gondoltam, hogy egyből itt kopogtat a környék összes embere.

Nem vagyok benne biztos, hogy valóban kis munka lenne a miénk, de ki tudja.

Lehet, hogy tényleg szerepet játszik a lustaság is, elegük van az örökös árkalkulációból. De ha nem próbálkoznak, akkor nincs munka, ha csak nem egy nagyon felkapott brigádról van szó. Gondolom sokan kérnek csak árajánlatot, de végül nem végeztetik el a munkát. Persze, nálunk is szerepet játszik a pénz, mint mindenkinél.

Amúgy Dunakeszin lakunk.

2011. máj. 3. 20:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Én viszont Nógrád megyébe egy kis városba-,.és nálunk így megy . Nem megnyugtató, de beállítják az embert a sorba.
2011. máj. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!