Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen anyaggal tudnám házilag...

Milyen anyaggal tudnám házilag a magassarkú cipőmet megcsinálni telitalpúra?

Figyelt kérdés
Olyan anyagra gondolok amit könnnyü "faragni" nem túl súlyos és azér viszonylag tartós. Már tudom hogyan csinálnám meg nem is látszana de nem tudom milyen anyag alkalmas erre. kösz a választ
2011. ápr. 6. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Segítek.

Parafa.

2011. ápr. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sztem nem fog sikerülni. Nem azért, mert nem tudod megcsinálni, hanem mert tudtommal másként kell szabni a felső részt, ha magas sarkúra, és másként, ha lapos-, vagy teletalpúnak fogod készíteni. Rá fogod ugyan tudni az új talpra is dolgozni a felsőrészt, de úgy gondolom, az egész nem lesz annyira kényelmes, hogy használni is tudd.
2011. ápr. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

Egy olcsó suszterrel érdemesebb volna megcsináltatni, mint hogy magad barkácsolj.

Amúgy szerintem is parafa...


Magasabb sarok és talp közé érted a pótlást? Igazából szerintem ezzel az a baj, hogy a kettő által bezárt szög tuti egy picit változik minden lépés közben, mert a talpak ritkán szoktak annyira kemények lenni.

Szóval el nem tudom képzelni, hogy erősíted megbízhatóan oda mindkét felülethez.


Még az jutott eszembe, hogy van ilyen hab, ami megköt. A kőművesek szokták használni. Például ha ablakot tesznek a falba, és az ablak és téglák között van egy kis rés, akkor befújnak a habból, és az megnő és keményre szárad (aztán nem lesz rés, amin bemegy a hideg).

Na esetleg ilyet is lehet odanyomatni, csak nem tudom lehet-e azt formára alakítani, vagy levágni belőle utólag...

2011. ápr. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

parafát honnan szerezhetnák be?


arra a habra én is gondoltam de nem tudom hogy az milyen mikor igy megvan kötve, szerintem nem tartos.

2011. ápr. 10. 22:22
 5/5 m68 ***** válasza:

Legegyszerűbb habosított gumival próbálkozni. A parafa se rossz, viszont morzsolódik faragáskor, csiszoláskor. A habgumi, igaz nehezebben megmunkálható, de tartósabb lesz, felveszi a cipő pillanatnyi deformációit, és hagyományos pattex cipőragasztóval rögzíthető. A PUR-habot, amit előttem ajánlott valaki (nyílászárók szigetelésénél használatos), erre a célra nem ajánlom, mert kötés után merevvé válik, általában az összes oldószertartalmú ragasztó oldja, valamint nehezen csiszolható és törékeny.

Habgumit barkácsboltban, esetleg szigeteléssel foglalkozó cégeknél lehet beszerezni, de az internet a barátod. :)

2011. ápr. 21. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!