Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Villanyszerelők! Miért van a...

Titak kérdése:

Villanyszerelők! Miért van a TATRAMAT EOV 122-es bojler fűtőbetéte ellenálláson keresztül "földelve"?

Figyelt kérdés

Bojleromban szétégett a fűtőbetét, de annyira, hogy a vízcsap érintése is rázott.

Vettem bele másikat, de a fűtőbetét földelése és a "test" között találtam egy elégett ellenállást. Meg tudná valaki mondani, hogy az miért van ott, és mekkora lehet az értéke? (elég pici, max. 0,6W)


2011. jan. 31. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Semmit nem lehet már leolvasni az ellenállásról? Esetleg színkódos volt? (színes csíkokkal van rajta feltüntetve az értéke) Valószínüleg azért volt rajta, hogy zárlat esetén ne nullimpedanciával vezesse le a fázist a védőföldelésre.

Néztem adatlapokat a bojlerhez, de sehol nem írják az ellenállás értékét. A vízvezeték rendszert meg le kell földelni (valódi szeparált földeléssel).

2011. febr. 1. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az ellenállás teljesen leégett, csak a fehér kerámia test maradt meg belőle.

A vízvezetékem le van földelve rendesen, csak elég távol a bojlertól. Nem is értem hogyan rázhatott. A legközelebbi csapban 59V feszültség volt, a távolabbiban már "csak" 20V, a többiben semmi.

2011. febr. 1. 08:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Ennyi pénzért amennyibe ez a bojler került vehettél volna bojlert is...nagy rakás sz@r...ez nem bojler. ne hogy egyszer nagy bajt okozzon!!
2011. febr. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Előző vok: Irod le van földelve a bojler. Hogy van leföldelve? remélem nem szó szerint hanem be van kötve az EPH-ba?
2011. febr. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bocs elnéztem. A vizvezeték rendszered van leföldelve!!

Egy kicsit távol a bojlertől. Annak mindegy milyen messze van csak az is belegyen kötve az EPH-ba.A bojlernek meg ugye 3 eres kábel kell fázis-nulla-védelem /föld/

2011. febr. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ja. Minden megvan. 3 eres kábel, rendes földelés, a bojler meg külön rákötve a vízvezetékre.


Azóta megoldottam a problémát a fűtőszál cseréjével. Szét volt repedve majd teljes hosszában. Helyenként már a drót is kilógott belőle.

2011. febr. 2. 18:06
 7/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Csak azt nem értem miért nem "verte le" az automatát? Kicsit gondolj bele.Testzárlatnál illene levernie. nem pedig azt, hogy külömböző helyeken feszkót mérsz a csőrendszeren javaslom szereltess be a bojlerhez Fi-relét egy 3o-ast. Nehogy egyszer "baj" legyen!!!!!!!/vill szer/
2011. febr. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!