Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy férfinek fontos értenie...

Egy férfinek fontos értenie az otthoni barkácsoláshoz? Szereléshez?

Figyelt kérdés
Sose volt apám vagy férfi testvérem akitől ezt meg tanulhattam volna vagy megkedvelhettem volna, sosem érdekelt annyira azóta se tudok sok mindent megszerelni. Sokszor vita tárgya itthon hogy én semmit nem tudok megjavítani.
2011. jan. 6. 14:12
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Most komolyabb műveleteket csak nem annak kéne csinálni aki nem ért hozzá, minek? hogy rontsa el? Én kérdésem arra irányult hogy mennyire fontos az alapvető otthoni barkácsolásban, és szerelésben jártasnak lennie egy férfinak. Nagyjából beigazolódott hogy fontos hogy be tudjak verni egy szeget a falba ami azért megy még de kábelt bevezetni vagy nem tudom mik voltak még itt említve, nem feltétlen az én dolgom. Sok férfi ebbe érzi férfiasnak magát és ez jelent nekik örömet, valaki írta hogy ez egy önmegvalósítás számukra, de engem ezek nem érdekelnek. Amin lehet pénzt spórolni azon kell is, de ami komolyabb művelet azt továbbra is a profira bíznám mint hogy én elrontsam.
2011. jan. 6. 19:34
 12/23 anonim ***** válasza:

15:45-ös vagyok. Én pont azért írtam, hogy fontos, mert mi épp a szakikkal szívtuk meg párszor. Például akartunk beépített szekrényt a tetőtérbe. Elvállalta, egyszer jött, hozta az anyagokat, elkért egy csomó pénzt anyagköltség címén. Aztán hívogattuk, nem viccelek, fél évig. Mindig volt valami baja. A végén felhúztuk magunkat és megcsináltuk. Egy hétvége alatt megvolt.

A dolog pikantériája, hogy ennek vagy tíz éve, és a muki azóta sem jelentkezett.

Aztán volt, akivel ablakot csináltattunk. Mivel a ház régi hangulatát meg akartuk őrizni, ezért nem vettünk szabvány ablakot. Hát a hangulat megmaradt, az új ablak pont olyan jól zár, mint a régi, fúj be rajta a szél.

Építkezésnél pedig nagyon kiugrik, mit csinált szaki segédmunkásokkal: egy betont nem képesek normálisan tömöríteni, leszeded a zsalut és csupa lyuk.

Sajnos a rossz tapasztalatok mondatták azt, hogy jobb amit csak lehet, házilag megcsinálni. Mert az ember saját magának valóban jót csinál.

2011. jan. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Az hogy neked az ismerőseid sem értenek a villanyhoz, még nem jelenti azt hogy senki más sem. Nekem a környezetemben sokan barkácsolnak, sok sikerrel! A házunkat pl szüleim építették. Művezető volt kint meg pár ember lapátolni. Apámék kötötték be a vizet, villanyt. Két éve apám lehőszigetelte a házat 120000 Ft-ból. Szomszéd másfél milliót fizetett a fele akkora háza szigetelésére. Szóval lehet kifogásokat keresni, hogy miért nem a te dolgod ezt-azt megjavítani, de az élet minket igazol.
2011. jan. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

> Két éve apám lehőszigetelte a házat 120000 Ft-ból.


Maszekban nem vállal? :)

2011. jan. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Nemhiszem :D

Ki kell fogni az akciós hungarocellt, meg ragasztót ismerősék hozták. Állványt is kell szerezni (nekünk pont azt is kölcsönöztek baráti alapon). De ha mindent megvesztek, akkor is majdnem fele annyiba kerül csak.

2011. jan. 7. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Ez már off, de 3 éve kértem egy árajánlatot állványozásra, mondtak valami 400e forintot.

Elmentem másnap a fatelepre és megvettem az állványhoz valót valami 60e forintból:)


A kérdéshez visszatérve, a szög beverést ne nevezzük már barkácsolásnak:)

Én megengedhetném magamnak azt, hogy hívok embert mindenhez, de konkrétan idegesít, hogy 100 ból 100 alkalommal kijön a "mester", és elkezd barkácsolni, látszik, hogy próbálgat, vizsgálgat. Profizmust csak a legritkább esetben látok kibontakozni. Természetesen az árazás minden esetben horror.És fele alkalommal nem olyan lesz mint amit én akartam, és persze pénzért rontja el.


Ezek után jutottam el oda, hogy megcsinálom magamnak, a kazántól a villanyig, meg a fűtésig. Ahogy korábban írtam a szakmunkák 100%-a egy nagycsoportos óvodás szintjén vannak technológiailag.Ahhoz kell bátorság és akarat hogy belerakj energiát abba, hogy megértsd,és megcsináld.


Ugyanakkor meg azokat nem ítélem el, akik egy 40m2-es lakásban élnek, és nem kezdenek hozzá semmi nagyhoz. Kevés alkalom van arra, hogy gyakoroljanak, nincsenek szerszámaik, helyük stb. amikor lakásban laktunk velem is előfordult, hogy embert hívtunk a csöpögő csaphoz,hogy cserélje ki, mert olyan ritkán romlott el valami hogy nem érdekelt , hogy én csináljam meg,nem fértem el a fürdőben, nem fértem oda a csaphoz stb.

2011. jan. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:

Kedves kérdező!


Abban teljesen igazad van,hogy vannak olyan dolgok amiket nem a férfinak kell csinálnia.Betonozás falcsere,kábelcsere stb.Azért vannak a szakemberek.

Mi bérházba lakunk a férjemmel és teljes felújjítás kellett a lakásra.A férjem csinált egy haverjával.Parketázás festés villanycsere,konektorok cseréje.

Az én féjem ha akar megcsinálja amit kell csak nagyon lusta.

Nekünk eddig kétszer kellett szerelőt hívni ezt a két dolgot nem is tudta volna ő megcsinálni,ehhez mindenképp szakember kellett.

Most is kellene mert az egész lakásban nyílászáró cserére lenne szükség.De megbeszéltük valamelyik nap,hogy nyáron az ő elgondolása alapján megcsinálja úgy,ne kelljen hozzá szakember.

Én nem is várom el tőle,hogy megcsinálja a dolgokat.

Meg én féltem is nagyon őt ha olyan dologhoz fog amiről tudom,hogy veszélyes.


Ha te úgy érzed,hogy nem vagy 100 százalékosan biztos abban,hogy mit miért csinálsz akkor ne kezdj bele,nagyobb baj is lehet belőle.Pl villanyszerelésnél meg is halhatsz.

( hagyományos tvben pl 25 ezer Volt van).


Én egy 28 éves nő vagyok.

Én egész életembe úgy éltem otthon hogy anyukám csinált minden férfias dolgot,és apukám takarított főzött mosott.

Apukám is azok közé az emberek közé sorolható aki egy izzót sem tudott kicserélni.

Anya csinált mindent, persze amikor komoly bajok voltak akkor mindig szerelőt hívtak ők is.

2011. jan. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

mondjuk nem a volt öl, hanem az amper:))

100%-ban csak abban kell biztosnak lenned, hogy lekapcsoltad a kismegszakítót:)

2011. jan. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:

Az en paromat sem tanitotta meg az apja semmire. Amit en elsajatitottam akkor, amikor anyuval epitkeztunk, gyakorlatilag abbol elunk. Ha valamit nem tudok, annak utananezek es egyutt csinaljuk. En kiokoskodhatom magam, o meg tanulhat :)

Igy lett beepitve kalyha a hazba, leglettelve a fal, lehungarocellezve a plafon (nalunk elsosorban ott szokott a meleg), kifestve a szoba, felvagdosva furesszel es baltaval a tuzifa, megszerelve a wc hatuljan a tomitogumi, kibelelve a kemeny, lecsiszolva es ujralakkozva a butorok, osszeszerelve fatarto ladak a kalyhak melle, kis asztal a furdoszobaba stb stb stb...

Nem mindegyik mestermu (a kis asztalra es a fatarto ladakra gondolok), de egyenlore megteszi es buszken mondhatjuk a baratoknak, hogy "ezt mi ketten csinaltuk!!!" :)

22/N

2011. jan. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
Utolso vagyok: az lemaradt, hogy a kad cserejet azert masra bizzuk, hiszen bontani kell, de a jo szomszedi viszonyunknak hala valoszinuleg sok segitseget igenybe tudunk venni. Azt viszont a pasikra hagyom :)))
2011. jan. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!