Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy férfinek fontos értenie...

Egy férfinek fontos értenie az otthoni barkácsoláshoz? Szereléshez?

Figyelt kérdés
Sose volt apám vagy férfi testvérem akitől ezt meg tanulhattam volna vagy megkedvelhettem volna, sosem érdekelt annyira azóta se tudok sok mindent megszerelni. Sokszor vita tárgya itthon hogy én semmit nem tudok megjavítani.
2011. jan. 6. 14:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Nem kell értenie semmihez, ha elég pénze van az iparosokra. Az én fiam sem ért semmihez, de van pénze szerelőt hívni, ha csöpög a csap.
2011. jan. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Az én férjem egy szöget nem tud beverni a falba, én nő létemre imádok barkácsolni. Édesapám ezermester volt, mindig a lába alatt tébláboltam, ennek veszem a hasznát most. A férjem egyszer próbált meg egy kapcsolót felszerelni, zárlatot csinált, a szöget meg beleverte a falban levő vezetékbe, szintén zárlat lett. Az égőt előbb eltöri, mint becsavarná a helyére. Azóta inkább vállalja a porszívózást, és az összes kerti-udvari munkát, csak ne kelljen olyasmit csinálni, amihez kézügyesség, esetleg türelem kell. Késői gyerekként született, a szülők meg mindentől megkímélték. De nálunk nem jelent problémát.
2011. jan. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Hát azért egy villanykörtét jó, ha szerelő nélkül ki tud cserélni. Nem azt mondom,hogy kapja szét a fürdőt, ha csöpög a csap, de vannak alap dolgok, amit nem egy férfi, hanem egy nő, vagyis egy ember meg tud csinálni!

De nyugi, ha picit érdekel, meg tudod tanulni. Az én férjem sem csinált semmi hasonlót mielőtt kész lett a ház. Nálunk is mindig az apukám, a tesóm, vagy barátok szereltek. De őt ez zavarta és elkezdte nézni,hogyan csinálják, kérdezgetett stb. Most már rengeteg minden meg tud csinálni egyedül. Néha komolyan ámulok,hogy miket! Szóval egy picit akarni kell, és egy-két dolgot meg lehet tanulni!

2011. jan. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Én sem voltam finoman szólva ezermester, amíg a szülőknél laktam, sajnos egy szalmaszálat sem tettem keresztbe, így neveltek. Aztán elkerültem otthonról, és pénzem nem volt, hogy állandóan szakembereket hívjak, szép lassan megtanultam magamtól fúrni-faragni, vízcsapot szerelni, fűtést légteleníteni, glettelni-gipszkartonozni-festeni-tapétázni, bútort farigcsálni, csiszolni stb.


Szerintem egy férfi valamennyire értsen a dolgokhoz. Egyébként az internetről MINDENT meg lehet tanulni, a gipszkartonozás előtt is egy csomó videót megnéztem, leírásokat olvastam és teljesen profi lett a válaszfal, amit építettem.

2011. jan. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Ezek a barkácsolás, javítgatás színvonalú dolgok kb. egy nagycsoportos óvodás szintjén vannak,MINDENT meg lehet csinálni max. egy nap utánajárással.


Nincs olyan, hogy valaki nem képes rá, olyan van, hogy valaki nem akarja megcsinálni, és kifogást keres.

És nem az a ciki, ha nem tudod megcsinálni hanem az, ha nem is akarod.

2011. jan. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

én eléggé barkácsolós fajta vagyok, de én odhaza is ezt láttam. meg érdekel és nem vagyok lusta utánajárni a dolgoknak. ez addig fajult, hogy a lakásfelújításunk jelentős részét is magam csináltam. pl. falat építettem, ajzatot betonoztam, elektromos rendszert vezetézetem


én a magam részéről nem tartom sokra azokat a férfiakat, akik nem tudnak egy kapcsolót kicserélni, egy csöpögő vízcsapot megcsinálni.

2011. jan. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos! Nem is tudnék igazán felnézni olyan férfire, aki nem ért ezekhez.

Objektíven tekintve is elég sok előnye van:

apróbb meghibásodás esetén nem kell a szerelőre várni

rengeteg pénzt lehet vele megtakarítani (jelenleg albérletezem, így minden szerelést szerelő végez számlával - a kád szifonjának a kicserélése 20 ezer forint volt!!)

és nem utolsósorban csak az az igazi garancia arra, hogy valóban jó lesz, ha magad csinálod. Rengeteg kontár "mesterember" van, már nagyon sokszor melléfogtunk sajnos.

2011. jan. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerelgetni én is szeretek,még akkor is ha nem értek hozzá - közben rájövök hogyan kell befejezni /eddig mindig sikerült/.

Szerintem egy férfinak ez belűről egy kényszer, divatos szóval élve önmegvalósítás!

És ami még fontos, az az önelégült vigyor ami kiül a képemre amikor felkapcsolom az általam kiépített villanyt és világít, vagy elzárom a csapot és nem csöpög, vagy kicserélem a gázkazánt / tudom: hivatalosan terv kell és szerelő/ és hibátlanul működik......!!

Lehet, hogy beteges, de jó érzés :-))

2011. jan. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Abban igazat adok hogy olcsóbb és alap dolog megoldása azért elvárható. De az ilyen csap szerelés villanybojler szerelés fűtés stb jobb ha szakember csinálja. Engem nem érdekel, találok másba önmegvalósítást. Összességében arra jutottam hogy egy polc felrakás egy szeg beverése vagy egy villany kicserélése még alap dolog és elvárható hogy meg is tudjam oldani, de azt továbbra se érzem hogy nekem kéne falat rakni kábelt bevezetni vagy egyéb komolyabb műveleteket. És pont az ilyen úgy nevezett "mesteremberek" miatt érzem hogy ez nem az én dolgom folyton idehívunk valami ismerőst aki otthon mekkora ezermester, meg mennyi mindent otthon meg tud csinálni aztán idejön és csak nagyobb kárt csinál mint hasznot. Egy villany kapcsoló nem működött és 3 emberrel kellet megcsináltatni volt amelyik kiszedette az egész kábelt meg hogy el van szakadva a kábel a falban biztos. Volt amelyik a villanyt szedte szét, erre jön egy ember aki szintén egy ismerős de ő két kábelt megpöckölt lecserélte a kapcsolót és már jó is. Annak meg aztán főleg nincs értelme hogy elrontok valamit és zárlatot okozok mint azt valaki írta. Az egyetlen és talán legerősebb indok hogy én tanuljam meg ezeket az a pénz, csak ha valamit elrontok aztán 2szer annyi lesz megjavítattni.
2011. jan. 6. 18:34
 10/23 anonim ***** válasza:
Gondolom sokáig tartott mire így összeállt az ideológia arra, hogy hogyan,és miért ne csináld:)
2011. jan. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!