Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy lehet egy borosüveget...

Akeela kérdése:

Hogy lehet egy borosüveget "házilag" elvágni? (pl levágni a nyakát)

Figyelt kérdés

Rémlik, hogy valamikor olvastam ilyesmit, de elfelejtettem, mit, és hol :) Ha valaki ismer valami jó módszert, világosítson fel engem is...

Előre is köszönöm.


2011. jan. 5. 10:30
 1/5 komasa ***** válasza:
Sarokcsiszolóval vékony koronggal. Csak tipp, de én így próbálnám, aztán ha nem sikerülne meginnék még egy üveg bort, a következő ötletig.:) Sok sikert!
2011. jan. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

yutubon keresd:

bottle cutting

2011. jan. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"vékony koronggal."

ESETLEG gyémántkoronggal. De inkább vonalszerűen felhevíteni cekásszal (hajszárítóból, hősugárzóból v. vasalóból) vagy dörzsöléssel (drótot köré és húzogatod), majd hideg víz alá mártani, így ott, ahol melegítetted, elpattan.

2011. jan. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban: kicsit vastagabb drótot tekertünk rá adott méretben, aztán levettük, tűzben jól megforrósítottuk és visszahúztuk az üvegre, ahol aztán szépen elpattant az üveg.Aztán csiszolópapírral az élét kicsit elsimítottuk.
2011. jan. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi 5 l-s uborkásüveget vágtunk.

Ahol akartuk,addig töltöttük vízzel.Azután egy sína "villanydrótot" úgy megnyúztunk,hogy a két végén maradjon szigetelés,csak annyi legyen középen csupasz,hogy pont körbeérje az üveget.

Pont a víz szintnél kivülről úgy kell körbefogni az üvegen,hogy a végén a két drót ne érjen össze,és egymás mellett menjen el.

Ha a két végét akkumulátorhoz kapcsolod,a drót hirtelen felízzik,elpattan az üveg.

Vigyázz a szemedre,és az akkusaruhoz valami fogóval nyomd oda !

2011. jan. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!