Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » S. O. S.! Eldugult WC-t...

S. O. S.! Eldugult WC-t hogyan tudnám házilag megjavítani?

Figyelt kérdés

Kellemetlen, de a túlzott papírhasználattól eldugult a wc :( A helyzetet nehezíti, hogy egyedül vagyok itthon, lázasan és az orvos megtiltotta, hogy 5 percnél többet kint legyek, de inkább annyit se. Viszont a betegségem (vesegyulladás) miatt sokat kell innom...az meg ki is szeretne jönni.

Van valamilyen házi módszer, ha se pumpám, se gumikesztyűm, se botom? (eddig ezek jutottak eszembe) Sajnos erősebb vegyszer sincs itthon.


2010. dec. 23. 13:46
1 2
 1/11 Bola79 válasza:
86%

azonnal szerezz be egy pumpát, nincs mese.

addig meg ha nagyon lassan le is folyik, folyamatosan húzd le a wc-t amilyen gyakran csak tudod, hátha elázik a papír csomag.

2010. dec. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
A kanalizációs hálózatra mindig raknak tisztító nyílást.Lemész a pincébe és megkeresed,lecsavarod a tetejét és onnan próbáld meg kipiszkálni a dugulást (bot nélkül nehéz lesz).Nálam egyszer volt akkor slagot raktam gy csap végére és azzal mosattam.Kesztyű,gumicsizma nélkül neki se állj.Ja és jó gyomor kell hozzá.
2010. dec. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Társasházban élek, nem láttam semmilyen szerelőaknát vagy ilyesmit. Pince nincs is.
2010. dec. 23. 14:17
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha van otthon nagy kiszerelésű szódabikarbónád, (gyógyszertárban kb 450-500,Ft/kg) szórj bele 20-30 dkg. és önts rá 3-5 dl ecetet.

Szomszédnak pumpája??

2010. dec. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
én is a papírra fognám hogy az volt sok :) nefélj, ha nem vagy szívbajos fogsz egy nájlon beváráslószartyrot és beletúrsz az aljáig és kilököd azt ami okozza a dugulást :)
2010. dec. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
Szomszéd és pumpa....én is voltam igy...
2010. dec. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk megoldotta a WC kefe is!Csak gyűlt a Wc-ben a víz a karimáig úgyan olyan gyors mozgást csinálj a kefével mint a pumpával kénne,nekünk bejött!
2010. dec. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%
Kérj meg valakit, hogy vigyen egy csőgörény nevű eszközt, de a legjobb lenne egy duguláselhárítót hívni. Nem tudom merre laksz, de tudok is egy jót ajánlani. (Nem reklám, mert egy vadidegen)
2010. dec. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A válasz írója 73%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 14:21 vagyok.


Megoldódott, mi a helyzet? És Te, hogy vagy?

2010. dec. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, elnézést, hogy csak most reagálok, keveset voltam gépnél.

Az ecetes "bomba" látványos és jó megoldás volt, Öveges professzor a wc-mben :) Ráküldtem egy kis forró vizet is és teljesen kidugult!


(Az ilyen helyzetekben irigylem a pasikat, hogy ők tudnak a csapba is pisilni :))


Köszönöm az érdeklődést, most már jól, egy tonna folyadék és néhány maratoni alvás után érzésre meggyógyultam, a labor meg eldönti, hogy nekik mi a véleményük ezügyben :)

2010. dec. 25. 06:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!