Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mivel lehet forrasztani, mit...

Mivel lehet forrasztani, mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
Vettem egy kézi elektromos forrasztót, amihez adtak forrasztó anyagot is. De nem tudok mégse összeforrasztani elektronikai cuccokat. Mintha olajos lenne az anyag, és mint egy higanycsepp elgurul mindig. Mi a baj?
2010. dec. 7. 12:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy zsíros a felület. Zsírtalanítsd és használj gyantás ónt.
2010. dec. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igaza van az előttem szólónak, zsírtalanítás + gyanta kombó megoldja a gondod.
2010. dec. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
De milyen forrasztót vettél? Ha kicsi a hőterhelése akkor nem tudsz egy nagyobb keresztmetszetet forrasztani.100watt alatt nem érdemes venni. És az alkatrészek lábait késsel meg szokták vakarni mert sokszor oxidosak. És először a forrasztandó feületet kell felmelegíteni.
2010. dec. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Sosavban feloldott olommal kell elötte a felületet "kezelni".
2010. dec. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De mit csinálok, ha nem nagyon férek hozzá a felülethez?
2010. dec. 7. 15:09
 6/10 anonim ***** válasza:

12.43-as

nem ólmot kell a sósavban feloldani, hanem cinket.

Az így kapott anyag a "lettwasser", de ezt elektronikai forrasztásoknál nem használják, csak nagyobb méreteknél (pl. ereszcsatorna)

2010. dec. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Vegyél gyantát (hangszerboltban lehet kapni 2-300 Ft-ért hegedűgyantát), törd apró darabokra és szórd bele alkoholba. Persze csak annyit, amennyi fel tud oldódni (1 deci alkoholban kb teáskanálnyi gyanta). Ezzel vékonyan ecseteld át a forrszemeket, esetleg mártsd bele az alkatrész lábát is. Ha megszáradt, lehet forrasztani. A gyantás felületet nagyon szépen fogja, befutja az ón.

Sok sikert!



Doki

2010. dec. 20. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

1:A 80W-at se használják,mert szénné égeti az anyagot-műszerészek sem használják!50W-os forrasztó bőven elég!

2:Zsírtalaníts,illetve ólmot használj!-azt adnak hozzá.

2013. júl. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kend be/ mártsd bele kevés háztartási sósavba a forrasztandó felületet. Ha megszáradt, be fogja fogni.
2013. szept. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sok hülyeséget irtok .Sosavat jobb esetben horgannyal kell beoltani más hiján horganyzott lemez is jó. Addig kell belerakosgatni amig pezseg. Tiszta sosavat ha jol tudom csak vashoz alkalmaznak. Oxidálodott vörösrezet pl. elöször tiszta sosavba teszed ztána oltottba ugy jo. Forrasztodrottal vigyázni kell mert én mar vettem olyat amiben nem volt gyanta.Ez is jó de ide már kell a sav.
2013. nov. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!