Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A 7,5x15-ös szarufa erősebb...

A 7,5x15-ös szarufa erősebb mint a 80x40-es zártszelvény?

Figyelt kérdés

A 7,5x15-ös szarufa erősebb mint a 80x40-es zártszelvény?

3-as falú zártszelvény. Hajlításra igénybe véve.

Ahogy számolom, kb. 2x erősebb (azaz feleakkora lehajlás adódik a számításból)


tegnap 22:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Ehhez kellenének még olyan aproságok hogy milyen fa fajta, milyen minöségi osztály. Mekkora a zártszevény falvastagsága, anyaga stb
tegnap 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A zártszelvény falvastagsága 3mm. A fához nem értek, az egyik tüzép honlapján azt írták oda hogy a hajlítási rugalmassági modulus 10,6kN/mm2, én ezzel számoltam. A szilárdságra meg azt írták hogy 28kN/mm2, bár ezt én nem hiszem el, mert ez 100-szorosa a vasénak...
tegnap 22:47
 3/8 A kérdező kommentje:
Zártszelvény anyaga S235.
tegnap 22:50
 4/8 A kérdező kommentje:
Nincs amúgy valami faanyagtáblázat, hogy milyenek a mechanikai paraméterek? Mert semmit nem találni szinte. Ahol jártam, ott is csak össze-vissza százfelé görbült, megcsavarodott, repedt fákat kapni. Mintha semmilyen követelmény vagy szabvány nem lenne.
tegnap 22:54
 5/8 anonim ***** válasza:

Da van 45 oldal. Ha rákeresel fa szerkezetek méretezésére. Akkor fogsz még táblázatokat találni.


[link]



Bocsi de nem fogom végig számolni. Ha van konkrét kérdésed amivel elakadtál akkor talán tudok segiteni.

ma 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Inerciát számoltál?
ma 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az anyagot. Nos, a 45.oldalon, ha a biztonság javára szeretnék tévedni akkor a 4,7kN/mm2 rostirányú rugalmassági modulus 5%-os kvantilisét kell figyelembe vennem. Ez kevesebb mint a fele annak amivel én számoltam. Pusztán a legjobb minőségű C50-jelű fenyő éri el az általam használt értéket, szerintem ettől nagyon messze áll a tüzépeken forgalmazott friss, hónapokig szabad ég alatt esőben tárolt fűrészáru. Egyébiránt tekintve a szilárdsági tulajdonság mezőket, nem sok biztonsági tartalék lenne a fában. Végülis akkor mégse erősebb a szóban forgó fagerenda a zártszelvénynél.

(Számított lehajlás az új értékkel: fa: 24,8mm, zártszelvény: 22,2mm).

ma 09:15
 8/8 A kérdező kommentje:
#6 A fa esetében az inerciát az a*b^3/12 képlettel számoltam, zártszelvényét pedig táblázatból vettem. Építőmérnök vagy amúgy, hogy ilyeneket tudsz?
ma 09:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!