Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen zártszelvény lenne...

Milyen zártszelvény lenne ehhez a projekthez megfelelő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék építeni egy földi tartószerkezetet pár napelemhez. Egy napelem (kb. 22kg, 115cm széles, 175cm hosszú) 2 sornyi zártszelvényre fog felfeküdni.

A zártszelvényt alátámasztó pontok közt kb. 130cm-t tervezek kihagyni.

40x40mm zártszelvényt szeretnék alkalmazni.

Szerintetek milyen zártszelvény lenne a legmegfelelőbb, hogy a lehetőség szerint minimális legyen a lógás a támaszpontok közt, viszont ne is legyen túlbiztosítva/túl drága? 1,5mm-2mm rozsdamentes acélon, vagy 3mm-4mm AlMgSi0,5 alumíniumon gondolkodtam. Sajnos nem igazán dolgoztam még ilyesmivel, ezért nincs viszonyítási alapom.

A válaszokat előre is köszi!



júl. 5. 00:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Jó saccnak sejtem mindkettőt, de azért érthető vágy, hogy egy mérnök is rábólintson, még ha csak barátilag is. Szerintem a rozsdamentes 2mm nem fog engedni a viharnak, és egyszeri, megtérülő költségként pedig teljesen ésszerű lehet.
júl. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%
A leírásból nem derül ki a tervezett konstrukció. Zártszelvények alátámasztása, alkalmazott gépészeti kötések (csavar/hegesztett kötések) napelemek rögzítési módja, napelemek száma, a szerkezet kiterjedése, geometriája. Vázlatrajz szükséges a konstrukció és a mértékadó terhelések áttekintéséhez.
júl. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

[link]

A képen látható módon szeretném megvalósítani. A szarufa kb. 35 fokos szögben lesz, 10cm széles, 15cm mély és két szarufa között kb. 130cm-t tervezek majd. A 10cm szélességű szarufához vagy szögvassal, vagy U alakú zártszelvény bilincsekkel tervezem megfogatni a zártszelvényt. A napelem felfogatásban még gondolkodom. Vagy szegecsanyákat nyomatok a zártszelvény tetejébe és direktbe hozzácsavarozom a napelemeket, vagy szegecsanyákat nyomatok a szelvény felső oldalába, a napelemhez szögvasat csavarok és úgy "ráakasztva" a zártszelvényre, hozzácsavarom a szögvasat a zártszelvényhez.

Bár nem feltétlenül van szükségem mérnöki pontosságra, annyi a lényeg, hogy egy viharban ne csukódjanak össze a szelvények. A leírt tartószerkezetre is szívesen várom az építőjellegű kritikát.

júl. 5. 23:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!