Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 1 Nap , 1 m³ gázt fogyaszt az...

1 Nap , 1 m³ gázt fogyaszt az őrláng, ez így rendben van, kb ennyit fogyasztanak ezek a gázkazánok?

Figyelt kérdés

Thermo CELSIUS Öv 35



Nem használom még a fűtést rendesen,

csak őrlángra tettem tegnap reggel.


Mára 1 m³ ment el,



ma 07:38
 1/10 Kólauborkával ***** válasza:
38%

Havonta kéne ennyi legyen egy átlagos kazánnak.

Pont ezt a fajtát nem ismerem, de ez baromi soknak tűnik, ha nem elrontottál valamit a leolvasásnál.

ma 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Jajj,nemá,

be is görcsöltem,

nem vicc ennyit mutat az óra,


Tegnap 2204

Ma 2205

ma 08:14
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Jól nèzted, napi szinten kb annyit fogyaszt egy őrlàng. De ez függ a beállítástól(mert állítható). De azèrt napi szinten 1m3 fölè nem megy, inkább alatta valamivel.

Gázszerelővel be kell állíttatni, ha kitisztítja a fúvókát, utána lehet állítani ha kell, hogy biztosan ègve maradjon, ès be is tudja gyújtani a főlángot. Elmondható, hogy jelentősen kevesebb nem lesz.

ma 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
1# vagyok. Úgy 0,7-0,9m3 átlagosan
ma 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%
Ez képtelenség.Éjszaka dolgozhatott a kazán.
ma 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Lehet holnapután is 2205-ön lesz.

Pont átfordult.

Napi egy köbméter sok.

ma 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Én fél m3-t hallottam (mérni nem mértem), de napi 1 az tényleg sok, főleg ha 1500 körül van a rezsicsökis keret és ebből elmegy 365 a semmire.
ma 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
VGF (víz-gáz-fűtès)szaklap szerint èvi 250-300m3 fogyaszt egy őrláng, ami beállítás ès nyomás függő. Ez annyit tesz, hogy napi 0,68-0,8m3. Sok helyen max 1m3 írnak max. Ez 145Ft naponta itt
ma 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az rengeteg! Ezt a fajtát nem ismerem, de a házamban 2009-ben dobtam ki a régi Fég C21-es kazánt + ZV4-es vízmelegítőt. Ez ugyebár két őrlángos készülék. Évente bő 700 m3 biztos hogy nem fogyott el, hiszen az éves felhasználás volt ilyen 1200-1500 m3, amiben még a főzés is benne volt. Egy turbós, de még nem kondenzációs kombi kezán lett helyettük. A fogyasztás csökkent, de nem évi 500-700 m3-re. Ilyen 1000-1200 m3 fogyott. És feltétlezem a különbségben nem csak a két őrláng kiváltása jelentkezik. Hanem egy zárt égésterű, turbós kazánnak a hatásfoka is jobb.
ma 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Szerintem az én kazánomban nincs is őrláng. (Viessmann)
ma 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!