Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Felfelé nyíló garázsajtót...

Felfelé nyíló garázsajtót hogyan készítenél házilag?

Figyelt kérdés

Nos, látva az árakat, barkácsszellemű egyénként egyre inkább morfondírozok azon hogy házilag készítsek valamilyen felfelé nyíló megoldást.

Az egyik ötletem egy redőnyszerű konstrukció lenne, amelyben pl. az ajtónyílás két oldalán lévő hajlított U acélprofilok lennének a vezető sinek, amelyek között csúszhatna mondjuk egy lambériából álló szerkezet, amely az ajtó feletti dobra csévélődik. A dob végére szerkesztett csigára feltekeredő acélsodrony végén függő ellensúly biztosítaná a szerkezet egyensúlyát, így a garázsajtó végülis kézi erővel mozgatható fel-le.


Mi a véleményed a vázolt elképzelésről?

Csinált -e már valaki hasonlót, ha igen az hogyan működik és ha újból készítenéd, mi lenne másképp?

Bármilyen házi barkács ötletet szívesen fogadok. A cél az hogy legyen egy felfelé nyíló ajtó, mert a kétszárnyú ajtó nyitási helyigénye túl nagy. Hőszigetelési szempontok nem fontosak.



#lambéria #redőny #garázsajtó #szegmentált garázsajtó #billenőajtó #ajtó ázilag
aug. 2. 17:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó az irány. Szerintem előbb nézz meg közelebbről egy szekcionált kaput és akkor látni fogod a megoldásokat.
aug. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 veszettkecske ***** válasza:
Szembe szomszéd csinált hasonlót, vagy 35 éve, azóta is működik. Neki csak 2 darabból van az ajtó, ezért nem kell feltekerednie, így egyszerűbb és talán tartósabb. Az ellensúly egy csigán át, egy földbe ásott eternit csőbe csúszik le és fel. Ha kell, vázlatosan lerajzolhatom esetleg.
aug. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak egybe felfele nyíló garázsajtók, règen simán mechanikus volt, nèmi ellensúllyal ès rugóval.
aug. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

3# vagyok

Ilyesmik voltak règen házilag

[link]

aug. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
Pontosan.Ilyet lehet házilag csinálni
aug. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Noren1989 ***** válasza:
A hajlított u-profilnàl màr bebukod a hàzi kókàny megoldàst.
aug. 3. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Bereczk Jénos ***** válasza:
68%

A "BARKÁCSOLÁS" nem egyszerű dolog, jó ha némi tudás is van mögötte!!!!

Egy ismerős, aki tudta hogy szoktam barkácsolni, meg újítani elhívott, hogy bemutassa két egyébként zseniális újítását!!!!

Az első egy automatikusan nyíló garázsajtó volt, csupán egy reteszt kellet

az autó jobb első kerekével eltalálni, negyedikre sikerült is, az ajtó szép lassan nyílott, majd egyre gyorsabban és a végére érve összedöntötte a garázst!!! Végtére is az elv tökéletes volt, ugyanis egy vashordóba ereszkedett a súly, amiben víz 'VOLT', és az alsó lyukon mind kifolyt! A

súlyt két embernek kellett volna emelni, míg egy az ajtót tolta, azt mondta még finomít rajta, de két év múlva azt mondta, az sem vált be!!!!!

A másik egy sokkal egyszerűbb dolog volt, csinált egy padlófűtést 100-as

csövekből, egy nagy bolti kazánnal, most gyújt be először!! Szén, fa,

gázolaj, meg egy csomó papír, láttam hogy biztosra megy! Halvány kattogás jelezte, hogy nincs minden rendben, nézzük a tágulási tartályt a padláson!

200 literes hordó, már legalább 300-literes volt, kigömbölyödve!!!

Fúrt rá egy hármas lyukat, ami reggelig sípolva szórakoztatta a szomszédokat, viszont a fenti meleg csak akkor jött le, mikor már csak gőz volt!!!!

Szóval lehet kísérletezni, de tudd mit csinálsz!!!!!

aug. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Bereczk Jénos ***** válasza:

Honnan lehet tanulni, ha barkácsolni akarunk?

A TV-ben van egy reklám, polcot csavaroz egy "szakember"! A polc alatt két láb fekszik a falon, ami természetes, mert jól támaszt, még meg is erősíti két csavarral!!!!! Óvodánál szereltem fel egy polcot, a vezető óvónő megjegyezte: "Látszik, hogy maga nem szakember, mert Ő alulra is tett fület, amit a falhoz kell csavarozni!!!!" Odacsavaroztam!

Másnap reggel, éktelen üvöltés, a polc leszakadt, azonnal jöjjön!!!

Az igazgatónő jött, hogy menjek mert----leszakadt a polc, szóltam közbe!!!

Odaérve két felső csavart, kézzel simán visszadugtam, majd a temérdek roncsot (írásvetítőt, diavetítőt, hanglemezeket, magnót, lemezjátszót és még néhány dolgot felraktam, majd szóltam nézze meg a polc stabil, hogy még megfejeljem rákapaszkodtam én is, elbírt!!!! Aztán bedugtam a két alsó csavart, elengedtem a polcot felül és minden a földön landolt!!!!

Szerintem szóljon a szakembernek, hogy most már Ő szerelje fel!!!!!!

aug. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!