Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mekkora kompresszor kellene...

Mekkora kompresszor kellene nekem?

Figyelt kérdés

Kasztni lakatoláshoz használok levegős kézi szalagcsiszolót, 170l/perc levegő igénnyel. Jelenleg egy 50 literes maszek Csepel kompresszoros kompreszorom van, 1,5kw-os motorral, maga a kompi 1120-as fordulat körül forog. Így 2 perc alatt felnyomja 0-ról 8 bárra, kb 6 bárnál kapcsol vissza és elég hamar vissza is tölt. De viszont ha folyamatosan használom az említett szalagcsiszolót, akkor szinte folyamatosan megy a kompresszor is, ami egyébként léghűtéses, ventilátor nélkül. Ez azt eredményezi, hogy eltudok vele dolgozgatni, jelenleg így is működik, de iszonyatosan melegszik, tehát mindenképp kevés nekem most ez a rendszer. Próbáltam összekötni 2db 50 liters tartályt, persze több levegő tartalékom van, de viszont 2 helyett 4 perc mire feltölt 8 bárra, és így fölöslegesnek tűnik a nagyobb tartály, hiszen hiába 2x akkora a tartály, ha 2x annyi idő feltölteni azt.


Valami támpontot tudtok mondani? Kinek miféle kompresszora van? Ha már tudok viszonyítani az segít.


Bármi tanácsot szívesen fogadok!

Köszi!



júl. 26. 23:42
 1/6 anonim válasza:
52%

Csak azt az egy infót hagytad ki, ami lényeges lett volna. A kompresszor légszállítását.


Ha van akkora mint az eszköz, 170l/perc, akkor nagyjából mindegy is, mekkora a tartály. Nekem volt 150 l körüli tartályom, a hvlp pisztoly 400 körül fogyasztott a kompresszor valamivl kevesebbet termelt, így idönként meg kellett állni várni a levegöre, mert szép lassan elfogyasztotta.


Ezt sokan úgy szokták megoldani, hogy valamit 1000 liter feletti óriási tartályt fixrebeépítenek, aztán már reggel 6-kor bekapcsolják a kompresszor, hogy legyen levegö 7-re. De szerintem jobb, ha ven egy 150-200 literes tartály, meg egy olyan kompresszor, ami kiszolgálja a legnagyobb levegöigényü gépet. Nekem ez egy 2 hengeres V kompresszor volt.

júl. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
14%
Tegyél rá egy ventilátort.
júl. 27. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Vann 3 fázis?

Ha van akkor érdemes egy komolyabb cuccba beruházni. 250-300 literes tartály, 4-5kW-os motor.

A kis 50-100 literesek barkácsolásra jók, munkára nem. Csak hátráltatják az embert munka közben

júl. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Autószerelő haverom ezt úgy oldotta meg, hogy akciósan vett 5 darab barkács kompit, az 5 darab 50 literes tartályt egy csővel összeköttötte, így az 5 motor összesen 250 literre dolgozik. 1 nyomáskapcsoló kivételével a többit kiiktatta, arra kötötte rá mágneskapcsolóval az 5 motort. Félárból kihozta azt a légszállítást, amit egy ipari kompival jött volna össze. Az egészet levitte a pincebe, mert iszonyat hangjuk van.
júl. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez nem is rossz öt-let!

A legjobb hogy ha az 5-ből egy letérdel akkor sem áll meg a munka.

júl. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha már úgyis vásárolsz, akkor bemész egy légtechnikai szaküzletbe és ott megmondják pontosan.
júl. 28. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!