Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Valaki elmondaná, hogy ebben...

Valaki elmondaná, hogy ebben a videóban miért így kötik be a lámpát a kapcsolóval? Ez szabályos?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=m5IZqlZlJSw



Tudom, hogy villannyal nem játszunk, egyelőre csak a gondolattal játszadozom, mert csak a sufniba szeretnék lámpát és konnektort, amit csak ideiglenesen használnék, és erre most nincs többszázezer forintom.


Olyan megbízható videót keresek amiben ezt az installációt meg tudom csinálni. Mindössze pár led lámpát szeretnék beüzemelni (5 db-ot), és egy konnektort amin nem barkácsgépek üzemelnének, hanem néha egy ventillátor a kerti parti közben, vagy egy rádió, ilyesmi.



Viszont nekem nem világos hogy amikor a lenti kapcsolót és lámpákat összeköti, miért keveri a fázist és a nullvezetőket?


Illetve ha ez így jó, akkor értelemszerűen 4-5-6 lámpával is meg tudom tenni ugyanezt?


júl. 3. 12:35
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Mindenhol minden csatlakozási pontot jelölnek, hogy egyèrtelműen azonosítható legyen. Ha megnèzed a linkelt kapcsolót, a hátulján van további csatlakozó pont, csak nincs benne csavar. Ha ott is volna csavar, más lenne a szitu, mert 1 be-2 ki- megy. Táhát nem mindegy mi hol van.

Jelen esetbe meg 1-1 van. Ugyanakkor váltóáram, ahol az áram iránya 1sec alatt 50szer változi; tehát iràny miatt is mindegy. Valamint nem egy fázis èrzèkeny kèszülèk mint egyes gázkazánok, ahol nem mindegy. Vannak kapcsolók 1-2-3 vagy többfèle más jelölèssel. NO-NC-COM.

Szval ha nem úgy kötöd, nem baj, nem ráz, nem tud kevesebbet, nem romlik el, nem lesz veszèlyes.

De tèny, hogy egy valamire való vill szer. azèrt jelölèseknek megfelelően köt mindent.

júl. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
21# vagyok. Hogy szokd a normális szerelèst, fontosabb dolgoknál ne tèvessz, törekedj a jelölès szerinti kötèsre inkább.
júl. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi!


Nő vagyok, és pár szép lámpával feldobtam a melléképületet, a konnektorral pedig jelentősen bővítettem a funkcióját, és alig került 50-60ezer forintomba.


Apám villanyszerelő volt, sajnos már nem él, de minden holmija, szerszáma rám maradt, így tudtam a blankolót is használni.


A férjem dobni fog egy hátast amikor hazajön. 😅

júl. 4. 18:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!