Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Valaki elmondaná, hogy ebben...

Valaki elmondaná, hogy ebben a videóban miért így kötik be a lámpát a kapcsolóval? Ez szabályos?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=m5IZqlZlJSw



Tudom, hogy villannyal nem játszunk, egyelőre csak a gondolattal játszadozom, mert csak a sufniba szeretnék lámpát és konnektort, amit csak ideiglenesen használnék, és erre most nincs többszázezer forintom.


Olyan megbízható videót keresek amiben ezt az installációt meg tudom csinálni. Mindössze pár led lámpát szeretnék beüzemelni (5 db-ot), és egy konnektort amin nem barkácsgépek üzemelnének, hanem néha egy ventillátor a kerti parti közben, vagy egy rádió, ilyesmi.



Viszont nekem nem világos hogy amikor a lenti kapcsolót és lámpákat összeköti, miért keveri a fázist és a nullvezetőket?


Illetve ha ez így jó, akkor értelemszerűen 4-5-6 lámpával is meg tudom tenni ugyanezt?


júl. 3. 12:35
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

ja, ha valakinek esetleg a német nem a kedvence:


Steckdose = konnektor,

schalte = kapcsoló

lamp = lámpa

júl. 3. 12:36
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Nincs keverve a fázis és a nullavezető. Miből gondoltad ezt?
júl. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Bocsánat, nem jól fogalmaztam.


Tehát ahogy látom az első wago-val összeköti a földeléseket.

2. kötés: táp, kapcsoló, konnektor fázis

3. kötés: 2 db lámpa fázis + kapcsoló nullvezető

4. kötés: nullavezetők (összes többi)


Én a 3. kötésre kérdeztem rá, hogy ez biztosan így jól van?

júl. 3. 13:12
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

A kapcsolónak nincs nullavezetője, a kapcsolónak a fázist kell megszakítania.

Az ne tévesszen meg hogy a kapcsolónak az egyik érvezetője kék. Ettől azon még fázis van, csak ugye másképp nem tudja megoldani (a falonkivüli szerelést) mert olyan tömlővezeték (MT kábel) nincs amiben két barna érvezető van. A lámpa a nullavezetőt a betápláló kábeltől kapja megszakítás nélkül.

Ami pedig az elosztódobozt illeti, a kábel becsatlakozásoknál használj tömszelencét, ez teljesen kimaradt a videóból...

júl. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Á, így már minden világos, köszönöm szépen, hálás vagyok! Tömszelencét máris felírtam, hasznos!


Akkor ezek szerint ez az installáció 5 db lámpával is működik?

júl. 3. 13:53
 6/23 anonim ***** válasza:

Bármennyivel működik. Egyrészt a lámpával párhuzamosan további lámpák köthetőek be. Másrészt több kapcsoló is használható ha külön akarod kapcsolni őket. Vagy alkalmazható csillárkapcsoló is, ezzel két lámpát kapcsolhatsz (2 áramkör).

Arra még figyelj, hogy az elosztódoboz elég nagy legyen, benne a kábelek kényelmesen férjenek el, ne legyen bezsúfolva.

júl. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

#4


[link]

júl. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Nagyon hasznos válaszokat kaptam, így bátorkodom megkérdezni, hogy ezt valaki átfutná nekem?


Itt egy móricka-rajz arról, hogy mit szeretnék csinálni, ez alapján kiderülne, hogy jól gondolkodom-e egyáltalán:


(Nem, nem tudok rendes kapcsolási rajzot készíteni, elnézést)


[link]


Tehát egy bejövő kábelt egy dobozkával 3 felé osztanék.


Az elsőről 4 izzó üzemelne 1 db kapcsolóval

A másodikról két lámpa, 1 konnektor, 1 kapcsoló

Harmadikon pedig 3 külön lámpa 3 külön kapcsolóval.



Ez így milyen? Nagyon hálás vagyok minden hozzászólásért.

júl. 3. 15:35
 9/23 anonim ***** válasza:

A tömszelence az doboz típus függő.

A videóban lèvő dobozhoz nem kell tömszelence. Ott a membràn tömít. Kis kerek lyukat kell lyukasztani, kisebbet a vezetèknèl, ès azon átnyomni a kábelt. Van hozzá egy kúpos-hegyes tüske, aminek a vège lyukas. Lènyeg3be a kábel vègère nyomod, ès azzal szúrod át a membránon, áttolva a kábelt is.


A mórickás rajzod jó. Annyi, hogy a fenti 4 izzó kábele simàn mehet egy dobozba, ès ott ősszekötni az azonos vezetőket. Így kevesebb doboz kell.

júl. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Igen, olyan dobozt vettem amihez kaptam kis műanyag eszközt amivel akkora lyukat tudok vágni amiben pont kicsit szorul is a kábel, így elvileg ez jó lehet, legalábbis a szaküzletben nem hívták fel a figyelmem arra, hogy kellene külön, talán akkor olyan dobozt vettem amihez nem kell.
júl. 3. 16:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!