Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Valaki elmondaná, hogy ebben...

Valaki elmondaná, hogy ebben a videóban miért így kötik be a lámpát a kapcsolóval? Ez szabályos?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=m5IZqlZlJSw



Tudom, hogy villannyal nem játszunk, egyelőre csak a gondolattal játszadozom, mert csak a sufniba szeretnék lámpát és konnektort, amit csak ideiglenesen használnék, és erre most nincs többszázezer forintom.


Olyan megbízható videót keresek amiben ezt az installációt meg tudom csinálni. Mindössze pár led lámpát szeretnék beüzemelni (5 db-ot), és egy konnektort amin nem barkácsgépek üzemelnének, hanem néha egy ventillátor a kerti parti közben, vagy egy rádió, ilyesmi.



Viszont nekem nem világos hogy amikor a lenti kapcsolót és lámpákat összeköti, miért keveri a fázist és a nullvezetőket?


Illetve ha ez így jó, akkor értelemszerűen 4-5-6 lámpával is meg tudom tenni ugyanezt?


júl. 3. 12:35
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Sajnos nem minden világos továbbra sem. Miniben megcsináltam gyakorlásképp, de ilyen a villanykapcsoló:



[link]



A vezeték viszont ami a kapcsolóba megy szintén 3 eres mint a többi. Hova tegyem a földelést?

júl. 3. 19:45
 12/23 A kérdező kommentje:
Elég ha teszek rá egy wago-t? Vagy szigetelődzalagot?
júl. 3. 19:57
 13/23 anonim ***** válasza:

Sehova. Tekersz rá egy csepp szalagot.

Földelni a megfelelő fèm rèszeket/rèszt kell. Ott van csavar gyárilg ès piktogramm jelzi.

Itt nincs olyan rèsz, minden műanyag, nem kell bekötni

júl. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
12# igen. Is-is jó
júl. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! Eddig a kettes kört csináltam meg (2 lámpa, 1 kapcsoló és 1 konnektor), egyelőre ennek az egésznek a végére villasdugót tettem és teszteltem.


Minden működik :)


A kapcsolót lehet elrontottam, mert felfele kattanva kapcsol le, jól gondolom ez hiba ?


Ha minden jól működik, van bármi egyszerű módszer arra hogy ellenőrizzem, hogy biztosan nem veszélyes?

júl. 3. 21:23
 16/23 anonim ***** válasza:

A kapcsolót úgy kell bekötni hogy a (jövő) fázist az L jelhez kötöd, a te kapcsolódnál ez a baloldali csavaros rögzítő, tehát ez van mindig feszültség alatt.

Ennek olyan jelentősége van, hogy van a kapcsolóban egy billenőérintkező, ami az L oldalon szakít/érintkezik. Lekapcsolt állapotban ez feszültségmentes. Ha fordítva kötöd be, akkor a billenőerintkező mindig feszültség alatt van.

júl. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Hmm, az baj. Akkor holnap ezt még ellenőrzöm, akkor biztosan felcseréltem, mert máshogy nem hiszem hogy össze lehet rakni a kapcsolót, így ha rossz irányba kapcsol akkor gondolom csak ez lehet a gond. Nagyon köszi:)
júl. 3. 21:59
 18/23 anonim ***** válasza:

Megfordítod a kapcsolót ennyi. Vagy csavarsz egyet rajta ès úgy visszaszereled, vagy átkötöd a vezetèket is.

Más országokban így a jó.


Meg van jelölve a L fázis helye, de totál mindegy egy 1 sarkú

kapcsolónál melyik vezetèk hol

van.

júl. 4. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Tehát alapvetően nem veszélyes, ha ilyen egypólusú kapcsolónál nem jól kötöm be a két vezetéket?


Bocsi, csak tényleg nem akarok olyan dolgot csinálni ami veszélyes lehet, még sufni esetén sem.


Nem becsülöm le a villanyszerelőket, de gondolom amit én most itt csinálok az kb. az 1. óra anyaga .. :)

júl. 4. 12:28
 20/23 anonim ***** válasza:
Az L-el megjelölt helyre kell kötni a fázist. A gyártó is így adja meg a rajzot. A fordított bekötésre nem terjed ki a gyártói rajz/utasítás (és valószínűsítem hogy a szabványok se) nem is vizsgálják ezt az esetet, így az sem jelenthető ki hogy "Tehát alapvetően nem veszélyes".
júl. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!