Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lehet így konnektort (dugaljat...

Lehet így konnektort (dugaljat) bővíteni?

Figyelt kérdés

Az éjjeliszekrényem mellett 1 konnektor van, amit ki szeretnék egészíteni egy duplára, egészen pontosan 2 db 1-esre, mert abból már van itthon egy plussz. Még régen apukámnak segítettem ilyenbe, de az már nagyon rég volt, kicsi voltam és nem tudom jól emlékszek-e, hogyan is csináltuk.


Áramtalanítás után leveszem a műanyag burkolatot, kiveszem magát a dugaljat. A vezetékeket 3-as wago-val két fele elosztom, az egyik fázis, nulla, föld megy az egyik konnektorba, a másik 3 a másikba. Ezután vissza az egész. Jól emlékszek?



#konnektor #villanyszerelés #dugalj #konnektor bekötés
jún. 11. 12:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt kifelejtetted, hogy ki kell vèsni a falat vagy fúrni dobozmaróval, aztán dobozt begipszelni megfelő távolságra.

Máskèppen hova rakod a 2db egyes dugaljat?

Ezerszer egyszerűbb, ha veszel egy duplát.

jún. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

De mi baj egy elosztóval?


[link]

jún. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#2 mindenképp süllyesztett kell, hogy elférjen a szekrény/ágy mellett ha bedugok valamit. Itt most inkább a logikára vagyok kíváncsi, hogy így beköthető-e.
jún. 11. 14:01
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet venni dupla süllyesztett konnektort ami technikailag egy darab szerelvény, egy bekötése is van, de a falon kívüli rész dupla helyet foglal.

Nagyon régen használtam ilyet amikor házba költöztem és felújítottunk.

Nekem nem jöttek be, bár lehet csak olcsófajtát vettem.

Egy ideje már csak sorolhatót használok Schneider-ből, de neked az nem lesz jó, mert ott vésni kell és dolgozni vele.

jún. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Van lyukfúróm, pont akkora mint a szerelvénydoboz, ki tudok szedni a falból azzal nincsen gond (60-as átmérőjű, 55 mélyen tudok vele fúrni).
jún. 11. 15:02
 6/8 anonim ***** válasza:
És milyen falad van? Milyen vezeték? Alu vagy réz? Sodort vagy tömör?
jún. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jól írtad, mélyített doboz nem árt, ha wagózni akarsz a dugalj mögött. Ha alu a régi vezeték, akkor megfelelő wago és paszta segítségével lehet rézzel kötni.

Vagy a szerelvényekbe már általában két drótot tudsz bekötni, így is sorolható, de a wago jobb megoldás.

Ha esetleg betonfal van, akkor nem fog menni dobozfúróval, korona maró kell.

jún. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Venni kell egy dupla konnektort és azt könnyű a régi helyére berakni.

[link]

jún. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!