Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A fűnyíró késén miért van...

A fűnyíró késén miért van hátul az a meghajlított rész?

Figyelt kérdés

Itt látni a képen, mindkét oldalon van:

[link]


jún. 3. 10:46
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Az dobja ki/be a gyűjtőbe a levágott füvet.
jún. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az 1-es mondja.

A füves területem jelentős részénél nincs szükség a levágott fű gyűjtésére, így készítettem egy lapos, a képen látható szárnyat nem tartalmazó kést, hogy jobban ki tudjam használni az elektromos gép egyik legnagyobb előnyét, a csendességet. Tényleg töredék zúgással működött, csak éppen nem tetszett a végeredmény: hiányzott az a légáramlat, amit a kés szárnyai okoznak, így a levágás előtti pillanatban nem emelkedtek meg a kissé fekvő fűszálak, ettől kevésbé egyenletesnek tűnt a vágás.

Végül levetetem az ötletet, maradtam a gyűjtős kés használatánál akkor is, amikor hagyom szétszóródni a vágalékot.

jún. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
levetetem >> elvetettem
jún. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, részben az dobja be a fűgyűjtőbe, vagy oldalt kidobósnál kidobja a levágott füvet, másrészt szívó hatásával felállítja a ledőlt füvet is, és sokkal egyenlőbb, szabályosabb lesz a pázsit.
jún. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!